Brykieciarka do styropianu zastąpiła tradycyjny sposób spalania odpadów w Polsce

Wraz z dynamicznym rozwojem zakupów online w okresie COVID-19, wzrosła ilość odpadów styropianowych. Najlepszym rozwiązaniem byłaby odpowiedzialność producentów za opakowania od produkcji po odpad. Jak zatem producenci w Polsce powinni kontrolować zanieczyszczenie styropianem? Oczywiście odpowiedzią jest recykling polistyrenu i brykieciarka do styropianu.

Brykieciarka do styropianu

Czy to w branży płyt termoizolacyjnych, czy w przemyśle meblarskim, o ile używany jest polistyren, konieczny jest również jego recykling. Wcześniej najpowszechniejszym sposobem przetwarzania odpadowego polistyrenu było spalanie lub składowanie na wysypisku. Jednak emisja toksycznych gazów powoduje poważne problemy dla środowiska. Brykieciarka do styropianu to maszyna, dzięki której recykling będzie niezwykle efektywny.


Prasa do styropianuBrykieciarka do styropianu oferowana przez GREENMAX Recycling może zamienić luźny polistyren w postać zagęszczoną w stosunku 1:90. Po włożeniu odpadowego polistyrenu do zasobnika, zostanie on pokruszony na kawałki, a następnie zamieniony w zlepy. Na koniec zagęszczone wlewki zostaną wysłane do firmy GREENMAX Recycling zajmującej się produkcją ramek do zdjęć. GREENMAX daje gwarancje zakupu gotowych bloków, w atrakcyjnej cenie.


Warto również wiedzieć, że warunki przechowywania bloków EPS nie są wymagające.


Maszyna do Recyklingu styropianu


Podsumowując, GREENMAX to firma posiadająca pełną ofertę dotyczącą recyklingu styropianu, od doradztwa, sprzedaż maszyn po skup gotowych bloków EPS.  Jeśli jesteś zainteresowany naszymi produktami, masz pytania, wyślij wiadomość. Brykieciarka do styropianu naszej marki spełni twoje oczekiwania.


INFORMACJA