GREENMAX będzie stale przyczyniał się do recyklingu pianki w nadchodzących dziesięcioleciach

Wraz z ciągłym rozwojem nauki i technologii, badania ekspertów nad możliwością recyklingu pianki potwierdziły, że można ją poddać recyklingowi za pomocą różnych technologii, zamiast dotychczasowej metody utylizacji (wysypisko i spalanie). Kompaktor do recyklingu odpadów styropianu jest w tym przypadku urządzeniem o ogromnym potencjale.


GREENMAX


Zaawansowana technologia pozwoli w pełni wykorzystać wiele nieodłącznych, zrównoważonych właściwości pianki, co umożliwia jej odgrywanie ważnej roli w projektowaniu produktów recyklingowych lub zrównoważonych. GREENMAX, jako znana marka maszyn w Ameryce Północnej, zobowiązała się do osiągnięcia ekstremalnego zrównoważonego rozwoju pianki i z powodzeniem promuje własny projekt zagęszczaczy pianki na całym świecie.


Chociaż innowacje poczyniły ogromne postępy w recyklingu tworzyw sztucznych, nadal potrzebne są działania, aby zająć się przestarzałymi systemami infrastruktury odpadów i recyklingu, które należy wdrożyć na większą skalę krajową. W ostatnich latach opracowano wiele nowoczesnych osiągnięć w technologii recyklingu, które mogą znacznie pomóc centrum recyklingu w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na materiały z recyklingu.


Kompaktor do recyklingu odpadów styropianu


Jednak ze względu na wysoki koszt instalacji, systemy te nie zostały zintegrowane z lokalnym systemem zbierania i klasyfikacji w tempie zgodnym ze wzrostem popytu. GREENMAX w pełni uwzględnia ten problem i projektuje swój własny, unikalny zielony system recyklingu oparty na urządzeniu jakim jest prasa do styropianu.


Zielony, zamknięty obieg recyklingu GREENMAX jest bardzo prosty do wyjaśnienia. Po sprzedaży zagęszczacza pianki, produkt końcowy w postaci wlewek zostaje sprzedany i wykorzystany do produkcji. W końcu są one przerabiane na drobne produkty ramowe i sprzedawane na całym świecie. Z powodzeniem zrealizowano recykling, regenerację i utylizację odpadów piankowych, a recykling piankowy w obiegu zamkniętym został z powodzeniem zrealizowany bez jakichkolwiek zanieczyszczeń.


Prasa do styropianu


W przypadku wielu społeczności lub osób, które chcą poddać recyklingowi piankę, ale nie mają wystarczających funduszy, prasa do styropianu GREENMAX  będzie optymalnym i najlepszym wyborem.
Wlewki są poszukiwanym towarem, który z łatwością znajdzie odbiorce. W taki sposób, podtrzymując idee długotrwałego recyklingu możliwy jest szybki zwrot inwestycji.

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat rozwój recyklingu pianek z pewnością będzie obejmował ciągłe innowacje prowadzące do większego postępu technologicznego. GREENMAX sprzedał maszyny do ponad 70 krajów na całym świecie. To nie koniec, ale nowy początek. Przyszłość styropianu jest niewątpliwie świetlana, a GREENMAX ma zaszczyt być częścią tej historii i liderem zrównoważonych rozwiązań.


INFORMACJA