GREENMAX promuje recykling odpadów styropianu

Styropian jest powszechnie stosowany w opakowaniach i pojemnikach na wynos. Z punktu widzenia ochrony środowiska styropian jest jednym z najbardziej frustrujących materiałów, jakie kiedykolwiek napotkaliśmy. Rozkład  styropianu trwa setki lat, a recykling jest często uważany za nieopłacalny. Firma GREENMAX opracowała doskonałe rozwiązanie w postaci brykieciarki do styropianu, która w łatwy sposób poradzi sobie z odpadami EPS.


Szacuje się, że produkty styropianowe stanowią mniej niż 1% całkowitej powierzchni wysypisk śmieci. Niestety EPS nie ulega biodegradacji, a jego rozkład zajmuje setki lub tysiące lat.. Z powodu lekkości, łatwo ulega przemieszczaniu, zanieczyszczając środowisko otaczające w tym także zbiorniki wodne.Obecnie niektóre regiony prowadzą politykę recyklingu, zwłaszcza w UE, ale duża ilość styropianowych odpadów wciąż trafia na wysypiska śmieci na całym świecie. Według ostrożnych szacunków w środkowej części kraju produkuje się tysiące ton styropianu, który po użyciu nie zostaje poddany recyklingowi.Co możemy zrobić z dużymi ilościami odpadów styropianowych?

Sprzedaż luźnego odpadu styropianowego firmie zajmującej się recyklingiem lub po prostu wrzucenie  do lokalnego centrum recyklingu, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej efektywnym sposobem przetwarzania styropianu jest realizacja odnawialnego wykorzystania zasobów, czyli kompresja, recykling i zastosowanie do reprodukcji. Takim rozwiązaniom staje GREENMAX.INTCO recycling oferuje rodzaj brykieciarki do styropianu, która umożliwia recykling styropianu poprzez topienie. Urządzenie GREENMAX zostało specjalnie zaprojektowane do rozdrabniania i topienia odpadów styropianu oraz przekształcania luźnej pianki w grudki o stopniu sprężania 90: 1. Po stopieniu odpadu styropianu łatwo go zapakować i przetransportować. INTCO odkupuje również bloki do produkcji ram do obrazów.
INFORMACJA