Izolacja ścian zewnętrznych za pomocą pianka polistyrenowa obiecuje zmianę komfortu wyglądu domów

Ponad osiem milionów rodzin w całej Wielkiej Brytanii mieszka w domach o solidnych ścianach.  Istnieją również takie, które nie posiadają żadnej izolacji zewnętrznej. Wpływa to często na wygląd i wartość nieruchomości.

Jedynym rozwiązaniem, sprawdzonym w tysiącach projektów renowacji domów, jest instalacja zewnętrznej izolacji ścian (EWI) przy użyciu wstępnie uformowanych paneli styropianowych.
Jedna z takich instalacji zmieniła efektywność energetyczną i wygląd zewnętrzny bungalowu w Cheltenham w około trzy tygodnie od rozpoczęcia do zakończenia.

Został on zainstalowany przez Harbour Render Systems przy użyciu systemów izolacji ścian zewnętrznych Mapei. Dyrektor zarządzający Harbor Render Systems, Phil Bailey, powiedział: "Ogromne korzyści wynikające z obniżenia rachunków za energię łączą się ze znaczną poprawą atrakcyjności zewnętrznej takich projektów. Dziwię się, że więcej właścicieli domów, władze lokalne i spółdzielnie mieszkaniowe nie stosują tego wysoce skutecznego, nieinwazyjnego rozwiązania, które zmienia efektywność i wartość nieruchomości ”.

W projekcie Cheltenham zastosowano izolację Mapetherm EPS Plus wykończoną warstwą nawierzchniową z żywicy silikonowej Silancolor Tonachino. Kierownik techniczny EWI Mapei w Wielkiej Brytanii, Adrian Jones, powiedział: "Istnieją miliony domów i lokali komercyjnych w Wielkiej Brytanii, które mogłyby skorzystać z zewnętrznej izolacji ścian, a produkty tego typu są sprawdzone na całym świecie zarówno w projektach mieszkaniowych, jak i komercyjnych. EWI to sprawdzone rozwiązanie i opłacalny system dla właścicieli domów i wynajmujących, którzy chcą skorzystać z oszczędności energii i uzyskać premię w postaci całkowitej zmiany zewnętrznej części budynku ”.

David Emes, przewodniczący EPS Group z British Plastics Federation, również zwrócił uwagę na zalety styropianu dla środowiska. Oprócz wysokiej odporności na uderzenia, niewielkiej wagi i wszechstronności konstrukcji, styropian oferuje również wyjątkowe właściwości środowiskowe. W 98% wiąże się z powietrzem w matrycy polimerowej. Pod koniec okresu eksploatacji nadaje się do recyklingu. Potwierdza to co najmniej osiem prostych A w każdym z oddzielnych ocen oddziaływania na środowisko dla każdej gęstości styropian. Wyniki pokazują, że w każdej zmierzonej gęstości (EPS) miał sumaryczny wynik A + - najwyższą ocenę BRE, co oznacza najniższy wpływ na środowisko. Aby dowiedzieć się więcej na temat recyklingu styropianu , odwiedź: http://www.recykling-styropianu.pl/


INFORMACJA