Jak poddać recyklingowi styropian

Recykling styropianu ma obecnie coraz większe znaczenie. Powszechnie spotykana pianka polistyrenowa obejmuje spieniony polistyren (EPS), ekstrudowany polistyren (XPS) i papier polistyrenowy, taki jak taca na żywność i kubki.


Etapy recyklingu pianki polistyrenowej:

1. Zbierz odpady polistyrenu

2. Zmniejsz objętość za pomocą kompaktora EPS.

3. Wysyłaj do firmy recyklingowej w celu wykonania granulowania;

4. Użyj ponownie, aby tworzyć nowe produkty, takie jak ramki do zdjęć.

Seria GREENMAX APOLO może kompaktować wszystkie rodzaje styropianu:

1.EPS / styropian (Styropor®)

2. XPS / ekstrudowany polistyren (styropian ™)

3. Papier PSP / styropian (taca na żywność i kubki)

SKRZYNKA VIP

1.RAGN SELL (maszyna do recyklingu styropianu A-C100)

2. Cegła (maszyna do recyklingu styropianu A-C200)

3. Polyrec (maszyna do recyklingu styropianu A-C300)

Dlaczego warto poddawać recyklingowi polistyren?

Proces rozkładu tworzyw sztucznych w skład których wchodzi również polistyren, trwa kilkaset lat. Niepoddawany recyklingowi tworzy zanieczyszczenie środowiska. Polistyren jest jednym z najczęściej używanych tworzyw termoplastycznych  dlatego ważne jest, aby wskaźnik recyklingu tego tworzywa był jak najwyższy.

Dlaczego zmniejszać objętości?


Wszystkie rodzaje styropianu można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać różnymi metodami. Niestety większość produktów ze styropianu nie jest obecnie poddawana recyklingowi z uwagi na brak inwestycji w wymagane kompaktory oraz  systemy logistyczne. Transport oraz zbieranie polistyrenu, który nie był poddany procesowi kompaktowania, lub zagęszczenia nie jest opłacalny ze względu na jego niską gęstość. W rezultacie producenci nie mogą uzyskać wystarczającej ilości odpadu, dlatego recykling pianki polistyrenowej jest przedsięwzięciem o dużym potencjale.

Poddając materiał odpadowy wstępnemu procesowi zagęszczania  zmieniamy jego  gęstość z 30 kg / m3 na 400 kg / m3. Tym samym wprowadzamy na rynek towar o wysokiej wartości do recyklingu dla producentów granulatu z recyklingu.




INFORMACJA