Jak sprawić, by recykling styropianu był równie łatwy jak inne materiały nadające się do recyklingu?

Mimo, iż styropian to materiał, który nadaje do recyklingu, to tylko niewielka część odpadów zostaje poddana temu procesowi. Głównym powodem jest to, że recykling styropianu nadal napotyka trudności i często uważany jest za nieopłacalny.


”Po prostu nie można na tym zarabiać” - powiedział Robert Herritt, prezes Styro-go.


Dlaczego nie możesz zarabiać na recyklingu styropianu?

Problemem jest waga. Lekki styropian zajmuje dużo miejsca i zwiększa koszty przechowywania i transportu podczas całego procesu.


Jak wiemy, cykliczne wydarzenia związane z recyklingiem styropianu  mają na celu podniesienie świadomości mieszkańców na temat recyklingu. Angażowanie przedsiębiorstw jest zawsze trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli proces nie przynosi zysku.

Jak ułatwić recykling styropianu?


Zbadaliśmy przepływ odpadów w sieci dużych sklepów AGD . Styropian stanowił prawie 60% do 80% ich całkowitej produkcji odpadów w każdym sklepie. To odpowiednik 53-stopowej ciężarówki transportowej wypełnionej styropianem z każdego sklepu, który co tydzień jedzie na wysypisko. Generuje to ogromne koszty, a także jest szkodliwe dla środowiska.


Kompaktor do styropianu GREENMAX to urządzenie do kompaktowania, które przetwarza luźne odpady styropianu na gęste grudki pianki. Dzięki współczynnikowi kompresji 90: 1 może znacznie zmniejszyć objętość  i zaoszczędzić na kosztach przechowywania i transportu. Zaletą stosowania kompaktora styropianowego jest wysoki  stopień kompresji, jakość gotowego materiału, który można sprzedaż z zyskiem.


Duże zakłady dystrybucyjne, sklepy meblowe lub zakłady pakowania ryb wytwarzają duże ilości odpadów styropianu. Zakup kompaktora do styropianu  jest opłacalny. Sprzęt znacznie obniży koszty recyklingu styropianu.
INFORMACJA