Jaki jest sekret europejskich firm zajmujących się recyklingiem, które przekształcają odpadowy polistyren w ramki na zdjęcia?

W Europie, ze względu na doskonałą izolację termiczną i wodoodporność, materiałem szeroko wykorzystywanym w różnych gałęziach przemysłu jest styropian. Jednak mimo dużej skali użycia, jego współczynnik odzysku nie jest bardzo wysoki, tylko około 30%. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest recykling z GREENMAX.


greenmax

W jaki sposób europejskie firmy organizują recykling polistyrenu?


Pierwszym krokiem jest zbieranie odpadowego polistyrenu.


Firmy zajmujące się recyklingiem współpracują ze wszystkimi odpowiednimi producentami, aby zobowiązać się do recyklingu odpadów styropianu co miesiąc. Dzięki takiej współpracy możliwy jest recykling, zarobek oraz brak zanieczyszczeń i ogromnych kosztów magazynowania.Najważniejszym czynnikiem recyklingu jest urządzenie. Kompaktor do styropianu czy rozdrabniacz do styropianu to maszyny, o które może zadbać GREENMAX - producent urządzeń do recyklingu styropianu.


recykler styropianu


Każdy recykler styropianu wie również, że doskonale przydaje się maszyna do topienia styropianu na gorąco, która może przekształcić luźny styropian w formę stopioną na gorąco w stosunku 1:90. Kiedy wlewki styropianu są wysyłane do granulatora, firmy zajmujące się recyklingiem zakończyły swoją misję recyklingu polistyrenu. Za pozostałą część, która zamienia granulki w ramki do zdjęć, odpowiadają producenci tacy jak INTCO Recycling.


W jaki sposób europejskie firmy zajmujące się recyklingiem mogą obniżyć koszty zbiórki polistyrenu?


Maszyna do topienia styropianu GREENMAX oferowana przez INTCO Recycling jest wystarczająco mała i można ją przenosić na ciężarówce. Dlatego, o ile z wyprzedzeniem planujesz trasę do różnych punktów recyklingu, możesz jednorazowo skompresować odpady.


Kompaktor do styropianu


Ponadto maszyny GREENMAX można dostosować do własnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz mniejszych maszyn lub potrzebujesz innych funkcji, INTCO może je dla Ciebie zapewnić, co jest również zgodne z europejskimi standardami.


Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze urządzenia lub interesuje cię kompaktor do styropianu GREENMAX- skontaktuj się z nami!


INFORMACJA