Pianka EPP

Jak przetwarzać Epp?

Ekspandowany polipropylen (EPP) jako rodzaj materiału zabezpieczającego jest wygodny do recyklingu. Spieniony polipropylen ma doskonałą odporność na ciepło. EPP można stosować w ponad stu stopniach, tymczasem nie wydziela szkodliwych gazów. Ma również silną funkcję izolacyjną. W rezultacie może być stosowany jako zaawansowany materiał termoizolacyjny.

Ekspandowany-polipropylen

W rzeczywistości recykling EPP wymaga wysiłku wszystkich. Wiemy, że wszystkie odpadowe produkty EPP najlepiej poddać recyklingowi. Zatem zbieranie odpadów EPP jest dużym zadaniem. Odpady EPP powinny trafiać do kontenerów zgodnie z klasyfikacją odpadów. W związku z tym pojemnik na odpady może zaoszczędzić znacznie więcej energii, a ich wydajność zbierania zostanie znacznie poprawiona.

topnienie-epp
Czy recykling dużej ilości odzyskanych odpadów EPP jest również ważnym krokiem? Po pierwsze, niewielka ilość odpadów EPP jest bardzo łatwa w obsłudze, a ludzie mogą zrobić z nich wyroby rzemieślnicze lub produkty codziennego użytku. Po drugie, duża ilość odpadów EPP musi zostać poddana głębokiemu przetwarzaniu. Następnie odpady EPP można ponownie wykorzystać.Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne typy maszyn o różnych sposobach przetwarzania tworzyw sztucznych. Po pierwsze, kompaktory, które łatwo radzą sobie z odpadami.

Ekspandowany-polipropylen-bloki
EPP  trafia do zbiornika maszyny przez przenośnik taśmowy. Następnie odpadowy EPP zostaje  rozdrobniony na kawałki i w końcu sprasowany w bloki pod ciśnieniem.

Drugi typ maszyny różni się od kompaktora tworzyw sztucznych. Oczywiście istnieją pewne wspólne cechy między tymi dwoma typami maszyn. Często zdarza się, że odpady EPP muszą zostać rozdrobnione przez kruszarkę umiejscowioną w koszu zasypowym kompaktora. Następnie pokruszony materiał może przejść do następnego procesu.

Pianka-EPP-bloki
Seria MARS GREENMAX to kompaktory z dodatkową funkcją grzania, których końcowym produktem jest zlep z tworzywa o gęstości około 90:1,  a nie tak jak w przypadku standardowych kompaktorów blok o gęstości około 50:1

Teraz zapewne masz lepszą wiedzę na temat odpadowego materiału EPP. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej,możesz również sprawdzić naszego partnera w sprawie recyklingu epp.MATERIAŁY