Popularność wśród mieszkańców zachęca przemysł fast food do zrównoważonego recyklingu pianki EPS

Obecnie zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi osiągnęło wysoki poziom. Trendy wskazują na to, że plastik może  przeważyć nad rybami oceanicznymi do roku 2050. Polistyren to rodzaj tworzywa, który nie ulega biodegradacji. Odbiór odpadów styropianowych to ważna sprawa.


odbiór odpadów styropianowychNie ma wątpliwości, że opakowania fast-food wykonane z pianki EPS są dużym problemem, ale świadomość ludzi w zakresie ochrony środowiska wzrasta. W październikowym badaniu stwierdzono, że 55 proc. respondentów w Polsce było „bardzo” lub „bardzo zaniepokojonych” wpływem opakowania produktu na środowisko. Wszyscy  powinniśmy zdawać sobie sprawę, że pierwszy krok ma ogromne znaczenie. Prawidłowe sortowanie śmieci i odbiór odpadów styropianowych, to początek drugiego życia surowców.maszyny do utylizacji odpadów styropianowychNiezależnie od tego, czy te firmy fast food chcą, czy nie, uwaga mieszkańców na zanieczyszczenie  ma pozytywny wpływ na branże. Rygorystyczne przepisy zmuszają do zmian postępowania i większej dbałości o odbiór odpadów styropianowych. Bywa, że firmy decydują się na zakup zagęszczacza piany do recyklingu dużej liczby obiadów EPS, produkowanych dziennie.


Jako urządzenie wykorzystujące technologię zagęszczania, charakteryzuje się  dużą wydajnością.. Jest to doskonała maszyna do recyklingu opakowań typu fast-food EPS, która znalazła również uznanie w budownictwie i innych branżach.


recykling pianki polietylenowej


Odbiór odpadów styropianowych to pierwszy krok do lepszej przyszłości, bowiem prawidłowy recykling nie tylko zmniejsza zanieczyszczenia środowiska, ale daje nowe życie odpadom. Zakup maszyny do recyklingu firmy GREENAMX  byłby najlepszym rozwiązaniem. Odpady dzięki zagęszczeniu zmieniają objętość w stosunku 1/90, a przerobione zlepy to gotowy towar do sprzedania.


Podsumowując, właściwe postępowanie, a w tym przypadku odbiór odpadów styropianowych to początek lepszych praktyk związanych z recyklingiem. Z GREENMAX znajdziesz wiele rozwiązań i odpowiedzi dotyczących przetwórstwa styropianu.

INFORMACJA