Recykling butelek- współpraca GREENMAX z firmą L’oreal Paris

Recykling butelek to zagadnienie, które dotyka nawet największe marki na świecie.Firma L’oreal Paris została założona w 1909 roku przez Eugene'a Schuellera, francuskiego chemika, który opracował innowacyjną formułę koloryzacji włosów. Rozwinął działalność w dziedzinie kosmetyków, koncentrując się na włosach, pielęgnacji skóry, ochronie przeciwsłonecznej, makijażu oraz perfumach. Dziś L’oreal Group z siedzibą w Clichy we Francji, jest największą na świecie firmą kosmetyczną.

Fabryka L'oreal Paris w Egipcie, która głównie produkuje żele pod prysznic, szampony i inne akcesoria łazienkowe, boryka się z problemem recyklingu wadliwych butelek.
Duża liczba wadliwych opakowań generuje znaczne koszty transportu do miejsca gdzie odbywa się recykling. Ogromnym problemem w recyklingu butelek jest opróżnianie płynów z opakowań. 

W 2014 r. kierownictwo egipskiej fabryki L'oreal Paris przybyło na stoisko GREENMAX, gdzie dowiedzieli się o istnieniu kompaktora Poseidon. Maszyny do odwadniania i kompaktowania różnych rodzajów butelek(zgniatarka do butelek PET). Podobne problemy z opróżnianiem zawartości miały fabryki Nestlé, Pepsi, Coca Coli, które zostały rozwiązane dzięki GREENMAX. 
Specyfika produktów marki L’oreal Paris wymagała specjalnego dostosowanie kompaktora. Dzięki wysiłkom naszych inżynierów i współpracy, GREENMAX ostatecznie zaprojektował P-C200 dla L'oreal Paris. Specjalna konstrukcja P-C200 jest przeznaczona głównie do dużej gęstości płynów tj. szampon i żel pod prysznic. 
Urządzenie może automatycznie wylewać płyny z butelek, następnie zagęszcza już puste opakowania.
Co więcej, dzięki maszynie miejsce przetwarzania nie będzie już brudne, a koszty recyklingu butelek zostaną znacznie zmniejszone.


INFORMACJA