Recykling butelek poczynił dalsze postępy w porównaniu z metodą tradycyjną

Najbardziej popularnym opakowaniem wśród napojów jest butelka z tworzywa PET. Ogromna ilość dziennej produkcji tego opakowania powinna gwarantować późniejszy recykling. Niestety, tak się nie dzieje. Weźmy na przykład Coca-Cola, tego rodzaju napój sprzedaje się w ilości 19400 butelek na sekundę. Takie dane robią wrażenie!


GREENMAXMożna sobie wyobrazić, jak duże może być zanieczyszczenie  przy tak dużym zapotrzebowaniu. Według EPA w 2018 roku w USA wyrzucono 3,13 miliona ton plastiku PET, ale tylko 29,1% plastikowych butelek PET nadających się do recyklingu zostało faktycznie poddanych recyklingowi. Recykling plastikowych butelek nie ustał, ale nie przyniósł dobrych rezultatów, ponieważ tradycyjne odwadnianie butelek ma wady, których nie można zignorować.


Przede wszystkim tradycyjne odwadnianie butelek to ręczne odwadnianie, które nie tylko powoduje ogromne koszty, ale jest również bardzo niehigieniczne i kłopotliwe. Ponadto, ze względu na resztki cieczy i powietrza w butelce, jej objętość jest nadal bardzo duża, co powoduje niedogodności w transporcie.  Teraz, aby uniknąć tych problemów, pojawiła się nowa technologia recyklingu, GREENMAX kompaktor do recyklingu butelek jest wykorzystywana jako bardziej wydajny sposób odwadniania butelek.


GREENMAX kompaktor


GREENMAX Recycling zaprojektował serię maszyn do recyklingu butelek PET serii Poseidon. GREENMAX kompaktor  automatycznie odwadnia butelki, następnie kompaktuje je w stosunku 6: 1. Ten proces nie wymaga żadnych kosztów pracy.


Fabryka Pepsi Coli w Tajlandii borykała się z problemami odwadniania butelek, ale  dyrektorzy firmy Pepsi  znaleźli GREENMAX w Internecie. Po dwóch tygodniach wymiany e-maili i komunikacji stwierdzili, że rozwiązanie do recyklingu GREENMAX PET jest zgodne z ich zapotrzebowaniem, ostatecznie zamówili  GREENMAX  kompaktor model P-C350 i osiągnęli zadowalające wyniki.


przetwarza odpady styropianowe


Zaawansowana technologia i przetwarza odpady styropianowe dobro klienta to podstawowe zadanie GREENMAX. Dzięki szerokiemu zastosowaniu maszyn do recyklingu butelek PET przetwarzanie butelek wejdzie w efektywną erę.


INFORMACJA