Rozdrabniacz do styropianu pomaga producentom pozbyć się odpadów EPP

EPP jest szeroko stosowany w przemyśle samochodowym i przemyśle produktów elektronicznych, a jego doskonałe parametry przyciągają coraz większą uwagę producentów. Teraz, gdy producenci dążą do zrównoważonego rozwoju, recykling EPP staje się stopniowo gorącym tematem. W dzisiejszych czasach każdy recykler styropianu wie, że niezbędna w recyklingu jest odpowiednia maszyna np. prasa do styropianu GREENMAX


recykler styropianuDlaczego powinieneś poddawać recyklingowi EPP?


Z komercyjnego punktu widzenia, teraz, gdy masz wystarczająco dużo odpadów EPP, inwestycja w maszynę jest lepsza niż wydawanie pieniędzy na utylizację. Nie tylko obsługa jest prosta, ale także oszczędza się koszty pracy. Ponadto powstałe wlewki można sprzedać po cenie około 0,2 USD za funt. Jeśli masz więcej niż 40 ton materiałów EPP, możesz odzyskać koszty.


rozdrabniacz do styropianu


Z punktu widzenia ochrony środowiska odzysk EPP może zmniejszyć udział lekkich materiałów na składowiskach. Według statystyk 30% składowisk stanowią materiały EPS i EPP. Jeśli zostaną poddane recyklingowi, zostaną uwolnione cenne zasoby ziemi.Dlatego konieczne jest recykling odpadów EPP zarówno z perspektywy ekonomicznej, jak i środowiskowej.Wybór maszyny do recyklingu EPP


W przypadku tego materiału najlepszym wyborem jest prasa do styropianu. Podczas gdy komora grzewcza niszczy wewnętrzne właściwości materiału EPP, cząsteczki zostaną połączone w bardziej zwarty sposób tj. wlewki o objętości 1/90 objętości oryginalnych odpadów.


Prasa do styropianu


Przy wyborze zagęszczacza EPP najważniejsza jest pojemność. Dla małych firm wybieraj maszyny o małej wydajności. W przypadku dużej firmy  lepiej kupić maszynę o dużej pojemności.


Przed dokonaniem wyboru warto zasięgnąć porady. Skontaktuj się z GREENMAX , firmą, która od lat zajmuje się  produkcją maszyn takich jak prasa do styropianu czy rozdrabniacz do styropianu. Zaufaj naszemu doświadczeniu.


INFORMACJA