Rozdrabniacz do styropianu w pełni poradził sobie z gwałtownym wzrostem ilości odpadów pianki w okresie COVID-19

Wielu ludzi z branży recyklingowej wie co to jest rozdrabniacz do styropianu, który jest wydajną maszyną do recyklingu pianki. W okresie COVID-19 zaczął odgrywać ważniejszą rolę niż wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ mimo panującej sytuacji, wiele branż  rozkwitło.  Wzrosło również zapotrzebowanie na produkty EPS.

rozdrabniacz do styropianu

Produkt elektroniczny

Intensywna sytuacja kryzysowa skłoniła rząd do wydania różnych zakazów, w tym gromadzenia ludzi na dużą skalę. Zawieszenie występów na żywo i miejsc rozrywki spowodowało również stopniową utratę oryginalnej działalności rozrywkowej ludzi, a gry wideo, które można realizować bez wychodzenia z domu, szybko stały się alternatywną rozrywką dla większej liczby osób. Jak nam wiadomo, opakowania produktów elektronicznych wymagają pianki.

Meble

Długi pobyt w domu sprawia również, że ludzie mają coraz wyższe wymagania co do jakości środowiska życia. To dlatego wiele branż próbuje zmiany polityki działania.  Opakowania mebli również wykonane są z pianki.


recykler styropianu


Jedzenie na wynos

Ze względu na ścisłą kontrolę przepływu ludzi wiele restauracji musi zostać zamkniętych, więc dla tych, którzy nie potrafią gotować, najlepszym wyborem podczas epidemii staje się jedzenie na wynos. Pojemniki na żywność są w większości wykonane z pianki.

W okresie covid-19 gwałtowny wzrost zapotrzebowania na produkty styropianowe, stwarza pole do działania dla rozdrabniacza do styropianu. Utylizacja styropianu  jest przy tym ekologiczna. Znana jest szkodliwość bezpośredniego wyrzucania piany, z uwagi na długotrwały proces naturalnej degradacji i możliwość zanieczyszczeń zbiorników wodnych.


Rozdrabniacz do styropianu GREENMAX jest w 100% przyjazny dla środowiska, zagęszcza piankę o niskiej gęstości za pomocą zaawansowanej nauki i technologii, a ciepło topi ją w wlewki o dużej gęstości.


Utylizacja styropianu


Rozdrabniacz do styropianu GREENMAX może obsługiwać różne rodzaje materiałów piankowych, w tym opakowania produktów elektronicznych, opakowania mebli i wspomniane powyżej pojemniki na żywność. Jego obsługa jest prosta i wyposażona jest w w pełni zautomatyzowany system kruszenia i topienia. Nie wymaga ciągłej obserwacji.


Jest to niewątpliwie wysokiej jakości maszyna, którą można wykorzystać do recyklingu w okresie COVID-19.


INFORMACJA