Ustalenie najlepszej metody jest kluczem do rozwoju recyklingu opakowań EPS po owocach morza w Polsce

Owoce morza to niezwykle delikatny, łatwo psujący się i drogi towar. Dobry i skuteczny sposób przechowywania i transportu stanowi klucz całego procesu od połowu do sprzedaży. Sekret ten jest nierozerwalnie związany z jednym rodzajem materiału, jakim jest EPS (polistyren ekspandowany).


Recykling odpadów styropianu


Dzięki zaletom zachowania ciepła i odporności na upadek owoce morza pakowane w pudełka EPS pozostają świeże przed wprowadzeniem do obrotu.Następny w kolejności pozostaje problem skutecznego sposobu na recykling styropianu EPS.


Jeśli kiedykolwiek ktoś spotkał się z programem ukazującym kulisy przemysłu rybnego, mógł zobaczyć stosy skrzynek EPS ułożonych w chłodniach lub takich które zostały już użyte. Jak powinna wyglądać utylizacja styropianu EPS? Czy można go tak po prostu wyrzucić?Założona w 2016 roku fabryka BluGlacier  daje odpowiedź: utylizacja styropianu EPS za pomocą zaawansowanej maszyny do recyklingu - kompaktora EPS.

utylizacja odpadów styropianowych


W Polsce prowadzą firmę przepakowującą i generują dużo pudełek. Aby go poddać recyklingowi, BluGlacier szukał wielu współpracujących partnerów i spotkał się z GREENMAX Recycling na Boston Seafood Show. GREENAMX   to w 100% kompleksowe rozwiązania, od sprzętu do recyklingu, aż do zakończenia sprzedaży materiałów.


Przedsiębiorstwo zakupiło zagęszczarkę EPS i po roku rozpoczęli  projekt recyklingu w swojej fabryce w Polsce. Dzięki wysokiemu stopniowi kompresji kompaktora EPS, możliwy jest o wiele bardziej opłacalny transport pod względem ładowności.


maszyna do utylizacji odpadów EPS


Zakaz używania styropianowych pojemników był dla wielu problematyczny, ale w  kontekście recyklingu lokalna branża wciąż kwitnie. Organizacja Foam Recycling Coalition przyznała Polsce grant w wysokości 50 000 USD na uruchomienie programu recyklingu styropianu w lokalnych punktach zbiórki odpadów. Dotacja ta będzie ważnym wsparciem  we wprowadzaniu zaawansowanych technologii, takich jak kompaktor EPS. Nie ma wątpliwości, że recykling styropianu EPS to obecnie bardzo ważne zagadnienie.


INFORMACJA