Utylizacja styropianu EPS w rolnictwie we Włoszech to temat do rozważań

Utylizacja styropianu EPS w rolnictwie we Włoszech to temat do rozważań. Jak wszyscy wiemy, rolnictwo włoskie ma wysoką pozycję w Europie. Rozwinięte małe i średnie przedsiębiorstwa są główną cechą włoskiego przemysłu rolnego.


GREENMAX


Wśród ogólnej liczby przedsiębiorstw rolnych we Włoszech, w kraju są 3 miliony gospodarstw, ale większość z nich to małe i średnie gospodarstwa. Gospodarstwa duże  stanowią zaledwie 1% ogólnej liczby gospodarstw, zajmując 40% ziemi, a średnie stanowią 23%.


Odwiedziliśmy większość małych i średnich gospodarstw we Włoszech i stwierdziliśmy, że w uprawie nasion roślin używa się dużej ilości polistyrenu, ale utylizacja styropianu nie jest w dobrej sytuacji. Głównym powodem wyboru tego materiału jest to, że styropian ma dobre właściwości termoizolacyjne. Nasiona roślin są wysiewane w styropianowej skrzynce, ponieważ dzięki odpowiedniej ochronie przed temperaturą i wilgocią może szybko rosnąć.

Kiedy nasiona  roślin, takich jak pomidory,  wykiełkują w skrzynce styropianowej, są następnie przesadzane   , a styropian zakończył swoją misję. Utylizacja styropianu staje się prawdziwym problemem dla rolnictwa.


prasa do styropianu


Włochy zużywają co roku 162 000 ton EPS. Brak jest dokładnych danych na temat udziału polistyrenu stosowanego w produkcji wysiewaczy rolniczych. Jednak niektórzy ludzie zaczęli badać, dokąd trafią te zużyte styropianowe pudła. We Włoszech są 3 miliony gospodarstw.

Dlatego ważne jest, aby aktywnie poszukiwać metod recyklingu styropianowych pudełek. Sam polistyren  jest trudny w recyklingu ze względu na jego duże rozmiary i trudności w transporcie. Utylizacji styropianu jest tym trudniejsza, gdy w opakowaniach znajdują się duże zanieczyszczenia. To sprawia, że większość rolników jest bardzo sceptyczna.


Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z problemu recyklingu styropianowych skrzynek rolniczych. Wielu producentów od dziesięciu lat próbuje różnych rozwiązań recyklingowych, takich jak maszyna-  prasa do styropianu.Obecnie istniejąca na rynku technologia  polega na umyciu i sprasowaniu oraz peletowaniu. Wreszcie cząstki polistyrenu można ponownie zastosować w przemyśle produkcyjnym XPS, aby zrealizować zrównoważone ponowne wykorzystanie polistyrenu .


utylizacja styropianu


Południowe Włochy, podobnie jak Bari na Sycylii, jako główna prowincja rolnicza, już mają producentów zajmujących się recyklingiem pudełek z polistyrenu na dużą skalę. Współpracowali z Greenmax i wykorzystywali maszynę taką jak prasa do styropianu i linię myjącą firmy Greenmax do ciągłego recyklingu polistyrenowych pudełek rolniczych, które produkowali każdego roku. Aktywnie wypełniają swoje obowiązki związane z recyklingiem.


Mam nadzieję, że coraz więcej rolników może aktywnie apelować o  wyrzucanie pudełek z polistyrenowych tac po wysiewie, ale wysyłanie ich do odpowiednich zakładów  w celu recyklingu.O ile polistyren niesie ze sobą wygodę w życiu, to nie powinno być dla nas obciążeniem, aby utylizacja styropianu była czymś wyjątkowym i nowym. Aktywnie wypełniaj obowiązek recyklingu i realizuj gospodarkę o obiegu zamkniętym.


INFORMACJA