W jaki sposób miasto rozwija gospodarkę o obiegu zamkniętym z pomocą maszyny do utylizacji odpadów styropianowych

Firma Albury rozpoczęła recykling styropianu (EPS) w 2012 roku, zbierając średnio 3-4 tony odpadów  miesięcznie. Odpady są wywożone przez lokalnych mieszkańców i przedsiębiorstwa do CRC (Community Recycling Centre) obsługiwanego przez miasto, w tym materiały opakowaniowe EPS i odpady w dużych rozmiarach.


utylizacja styropianu EPS


Pierwszym sprzętem do recyklingu używanym przez przedsiębiorstwo  do utylizacji  styropianu EPS była maszyna o  bardzo małej wydajności około 20-40 kg / godzinę. Wielkość leja maszyny była również niewielka, tylko 500 mm, co przekładało się na trudności w przypadku dużych odpadów EPS.

W lipcu 2020 roku przedsiębiorstwo zdecydowało się na zakup GREENMAX maszyny do utylizacji odpadów styropianowych. Urządzenie jest bardzo zaawansowane technicznie,posiada  automatyczne cięcie, chłodzenie wodą i automatyczne pakowanie.

GREENMAX


Taki system ma następujące zalety:


1. Efektywny system kruszenia- poprawiona wydajność

GREENMAX maszyny do utylizacji odpadów styropianowych  wyposażone są w wydajny system kruszenia i otwór o szerokości 1,2 m, dzięki czemu wszystkie odpady EPS, zarówno duże, jak i małe, stałe lub miękkie, można bezpośrednio wrzucić do maszyny i zmiażdżyć na małe skrawki.


2. Oszczędność 50% kosztów pracy i 30% kosztów energii elektrycznej

Ze względu na wysoki stopień automatyzacji, zadaniem pracownika jest po prostu umieszczanie odpadów na przenośniku taśmowym bez zwijania, co pomaga  zaoszczędzić co najmniej 50% kosztów pracy i 30% kosztów energii elektrycznej.


maszyny do utylizacji odpadów


3. Zwiększone zyski dzięki sprzedaży skompresowanych bloków EPS

Odpady styropianu są lepiej ukształtowane, a materiał z jednostki objętości jest cięższy, dzięki czemu poprawia się wydajność transportu i uzyskuje się wyższy zysk ze sprzedaży sprasowanych materiałów EPS.


4. Usprawniony proces operacyjny

Maszyna do topienia styropianu GREENMAX dostosowana do potrzeb Albury Council jest wyposażona w przenośnik, dzięki czemu pracownicy nie muszą podnosić ramion, aby podawać materiały. Cały proces oszczędza siłę roboczą i jest przyjazny dla użytkownika.


recykling pianki polietylenowej


Dzięki takim rozwiązaniom utylizacja styropianu EPS jest bardzo efektywna.


GreenMax Polska odkupi skompresowane bloki EPS wytworzone przez Albury Council w celu wyprodukowania ram i sprzedaży ich do sklepów detalicznych na całym świecie, takich jak Walmart, Zara Home i Target. To naprawdę urzeczywistnia gospodarkę o obiegu zamkniętym.  Odpady zamieniają się w wartościowe przedmioty, które sprzyjają recyklingowi zasobów i niekończącemu się rozwojowi różnych dziedzin.


INFORMACJA