Wykorzystanie polistyrenu sprawia, że sprzęt gospodarstwa domowego staje się zielony.

Polistyren spieniony (EPS) to syntetyczny polimer węglowodorowy. Ponieważ tworzy lekką, ale sztywną piankę, o dobrej izolacji i wysokiej odporności na uderzenia, jest preferowanym materiałem do pakowania. Jest często stosowany do elektrycznych towarów konsumpcyjnych i żywności, a także w budownictwie, zwłaszcza do paneli izolacyjnych w budynkach. Dzisiaj odkryjemy Utylizację odpadów polistyrenowych w przemyśle AGD.
Polska to kraj o populacji 35 miliardów, a konsumpcja sprzętu AGD jest bardzo duża. Polska posiada kompletny system dystrybucji logistycznej. Zasadniczo każda marka sprzętu AGD ma własny system dystrybucji logistycznej innej firmy. Te sprzęty AGD owinięte w opakowania styropianowe, takie jak lodówki, piekarniki itp., czekają na dostawę w różnych dużych magazynach logistycznych
.
Materiały opakowaniowe EPS pełnią bardzo dobrą rolę ochronną w transporcie tego sprzętu AGD. Na każdej lodówce znajdują się 4 sztuki EPS i 2 dolne EPS. Po tym, jak firma logistyczna rozprowadzi te urządzenia elektryczne do domów mieszkańców, zgodnie z lokalnymi przepisami, musi ponownie zebrać te odpady opakowaniowe. Nie mogą dowolnie wyrzucać tych odpadów opakowaniowych do kosza, ale muszą przynosić je z powrotem do swoich magazynów, aby lepiej utylizacja odpadów styropianowychWraz z akumulacją i akumulacją odpadów styropianowych efektywny odzysk styropianu stał się problemem, który należy rozwiązać. Ponieważ cały EPS generowany przez opakowania sprzętu gospodarstwa domowego pochodzi z przemysłu opakowaniowego, jest odzyskiwany od zespołu logistycznego i transportowego bez przechodzenia przez plac recyklingu przez zanieczyszczone, zwykle są to bardzo czyste surowce.


Wystarczy poddać ją fizycznej kompresji, aby osiągnąć stopień kompresji 50:1, co pozwala zaoszczędzić objętość transportową i ułatwić ich transport do miejsca, w którym można je ponownie wykorzystać do recyklingu. Na przykład, z rozdrabniacz do styropianuGreenmax angażuje się w pomoc firmom z każdej branży, które są nękane przez odpady EPS, w dostarczaniu kompletnych rozwiązań w zakresie recyklingu EPS. Rozdrabniacz do styropianu firmy Greenmax sprzedał ponad 1000 jednostek na całym świecie, pomagając co najmniej 100 firmom przetwarzać odpady EPS każdego roku w celu uzyskania ekonomicznego recyklingu.


INFORMACJA