Zagęszczacz piany promuje rozwijający się rynek pianek w Polsce

Rynek pianki polistyrenowej w Polsce wciąż się rozwija


Według nowego raportu z badań rynkowych opublikowanego przez MarketsandMarkets, wielkość globalnego rynku pianki polistyrenowej wzrośnie do 32,2 mld USD do 2026 r. z 26,4 mld USD w 2021 r., przy CAGR na poziomie 4,1% w okresie 2021-2026. Zakazy   nie zwolniły rynku styropianu, a raport wykazał jedynie ogromny potencjał jaki niesie za sobą ta branża. Wzmacnia to również znaczenie maszyn do recyklingu GREENMAX.


Brykieciarki do styropianu


100% recykling pianki z zagęszczaczem piany


W Polsce ilość piany odzyskanej w 2019 roku wynosi 136,8 mln funtów, co jest dość niskim wynikiem w porównaniu z ilością piany odpadowej wytworzonej w ciągu jednego roku. Ze względu na ten niski wskaźnik, podstawowym celem zagęszczacza piany jest recykling, regeneracja i utylizacja styropianu. Opiera się na koncepcji „wlewków piankowych”, pianka odpadowa jest prasowana w technologii hot-melt. Niektórzy mogą się zastanawiać, czy wlewki nie zamieniają luźnych odpadów w odpady kompaktowe w porównaniu z pianką?


kompaktor do Styropianu
W rzeczywistości tak nie jest. Wszyscy, którzy znają rynek, wiedzą, że wlewki piankowe są surowcem do wytwarzania przemiału. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na przemiał tworzyw sztucznych, wlewki piankowe są również materiałem, którego brakuje.


GREENMAX :Zarówno sprzedawca, jak i użytkownik końcowy


Jeśli chodzi o zagęszczacze pianki, GREENMAX Recycling to firma, której nie można zignorować. Jako znany ekspert ds. recyklingu na rynku, GREENMAX jest bardziej atrakcyjny ze względu na swój słynny system recyklingu niż jego wyposażenie. Recykler styropianu to podstawowy klient naszej firmy, ale nie tylko.


Recykling styropianu


Ze względu na zapotrzebowanie na instalacje do granulacji w swojej fabryce w Malezji, GREENMAX skupuje bloki piany na całym świecie i wykorzystuje je do produkcji granulatu piankowego. Uważa się, że wraz z uruchomieniem maszyny do recyklingu pianki GREENMAX w niedalekiej przyszłości rynek pianek będzie się dalej rozwijał w pozytywnym kole.


INFORMACJA