Brykieciarka do styropianu- wygoda i pomoc w walce z odpadami

Styropian (EPS), jest szeroko stosowana w branży spożywczej do transportu różnego rodzaju produktów chłodniczych ( również owoców morza) ze względu na właściwości termoizolacyjne, wstrząsoodporne i wodoodporne.  Z tego powodu, trudno jest znaleźć inny, bardziej ekologiczny zamiennik.Dlatego  tak ważny jest temat recyklingu styropianu.


Dla wielu dystrybutorów owoców morza lub rynków hurtowych,  recykling zużytych piankowych opakowań do ryb jest kosztowny i problematyczny.  Pojemniki ze styropianu są trudne w składowaniu i transporcie ze względu na swoje wymiary. Realną pomoc może przynieść zakup brykieciarki do styropianu.  Według badań , aż 90% odpadów EPS w zastosowaniach przemysłowych jest poddawanych recyklingowi, natomiast odpady opakowań do transportu ryb i owoców morza przetwarzane są tylko w 10%.

Jako specjalista w branży recyklingu tworzyw spienionych, GREENMAX oferuje profesjonalny kompaktor i brykieciarkę do styropianu o współczynniku kompresji 90: 1. Maszyna z funkcją grzania może rozdrobnić odpadową piankę na kawałki, a następnie zmienia odpad w gęste zlepy.  Po całym procesie grudki pianki są 90 razy mniejsze niż pierwotna objętość. Gotowe zlepy można ponownie sprzedawać i wykorzystywać do wytwarzania nowych produktów, takich jak ramki do zdjęć i listwy dekoracyjne.

Styropianowe opakowania na  owoce morza są cennymi odpadami. Recykling styropianu to jedyny właściwy sposób utylizacji. GREENMAX to dobry wybór.


INFORMACJA