Jak efektywnie realizować recykling styropianu w małych przedsiębiorstwach?

Styropian to jeden z najlżejszych materiałów, stosowanych w przemyśle opakowaniowym.  Ze względu na swoje właściwości izolacyjne materiał ten jest również szeroko stosowany w przemyśle spożywczym, ponieważ pomaga dłużej utrzymać ciepło lub zimno potraw. Niestety odpady te sprawiają trudność w transporcie i składowaniu, często niosąc ze sobą ogromne koszty. Najlepszym rozwiązaniem byłby recykling styropianu realizowany na miejscu.


Recykling styropianu


Chociaż materiał styropianowy jest używany w wielu gałęziach przemysłu, trudno go zutylizować. Zagęszczarka do styropianu GREENMAX może pomóc dobrze zagospodarować odpady pianki. Przedsiębiorstwa poszukują dzisiaj rozwiązań maszynowych na efektywny recykling styropianu, obniżając przy tym wszelkie możliwe koszty. Bloki materiału są gotowe do ponownej sprzedaży, dzięki czemu możemy generować dodatkowy zysk.

Wątpliwości może czasem dostarczać relatywnie niewielka ilość odpadów. Pytanie brzmi, czy w okolicy można znaleźć centrum recyklingu, które bezpłatnie odbierze odpady styropianu?

Niestety nawet jeśli znajdziemy firmę, która dokona recyklingu, często koszty transportu i tak musimy ponieść sami. Ze względu na niewielką wagę i dużą objętość koszt będzie wysoki. Jest to również powód, dla którego wiele odpadów styropianowych jest wyrzucanych.

A jak skutecznie utylizować odpady styropianu dla małych przedsiębiorstw?


Utylizacja styropianu


Jeśli jesteś małym sklepem lub firmą logistyczną, miesięczna ilość odpadów jest mała, sugerujemy użycie małej maszyny. Zagęszczarka do styropianu GREENMAX APOLO C100 ma wydajność 100 kg na godzinę i może zmniejszyć objętość piany w stosunku 50: 1.


Ten model ma średnią wydajności, odpowiednią dla małych i średnich przedsiębiorstw do obróbki odpadów styropianowych. Szacowany czas zwrotu inwestycji to w tym przypadku około 2 lata.


Recykling odpadów styropianu


Nie ma wątpliwości, że recykling styropianu może przynieść zyski przedsiębiorstwom, zarówno dużym, jak i małym. Dlatego konieczne są inwestycje w maszyny do recyklingu. GREENMAX to najlepsza inwestycja!


INFORMACJA