Jaka jest najlepsza metoda na recykling styropianu EPS oraz pudełek z pianki EPS na owoce morza

„Pudełka na ryby z EPS nie muszą grać głównych ról w filmach, ale nadszedł najwyższy czas, aby skromne białe pudełko miało szansę zwrócenia na siebie uwagi”. Niewątpliwie świadczy to o pilnym zapotrzebowaniu na recykling styropianu EPS, ściślej mówiąc recykling pudeł po owocach morza. Jest to problem producentów owoców morza, którego rozwiązaniem jest prasa do styropianu.

Większość firm produkujących owoce morza decyduje się na składowanie zużytych skrzynek z owocami morza, co nie tylko zanieczyszcza środowisko, ale także wiąże się z dużymi kosztami gospodarowania odpadami. Składowanie odpadów nigdy nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli powierzchnia magazynowa jest znacznie ograniczona. Dlatego niektóre  firmy uznały, iż prasa do styropianu to najlepsze rozwiązanie. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowaną technologię do recyklingu pianki.

Prasa do styropianu  to rodzaj maszyny do recyklingu pianki opartej na technologii kompaktowania, która może wydajnie przetwarzać piankę.
Graal S.A. została  założona w 1946 roku. Ta duża, znana firma zajmująca się rybołówstwem i akwakulturą jest również użytkownikiem kompaktora. Wyprodukowali wiele pudełek na owoce morza z pianki EPS, co poważnie wpłynęło na efektywność ich głównej działalności, więc zdecydowali się na wysypisko śmieci. Jednak one również wymagają wysokich kosztów. Kiedy usłyszeli, że GREENMAX jest zaangażowany w recykling styropianu  EPS, zdecydowali się na współpracę  i zakupili prasę do styropianu A-C200, która zaspokoiła pilną potrzebę obróbki pianki EPS.

Prasa do styropianu GREENAMX ma ogromną przewagę nad składowaniem lub spalaniem, ponieważ jest to nie tylko zrównoważony system recyklingu o wysokiej jakości, ale także stanowi zamkniętą pętlę. Po obróbce materiału, pianka EPS może zmniejszyć objętość do 2% oryginalnych bloków, które można sprzedać firmom recyklingowym lub GREENMAX. Dla przedsiębiorstw recykling styropianu EPS może stanowić dodatkowy zysk oraz zmniejszenia kosztów magazynowania i utylizacji.


INFORMACJA