Kompaktor do styropianu sprawi że recykling styropianu będzie bardziej efektywny

Styropian ma istotny wpływ na nasze codzienne życie. Niestety większość odpadów tego surowca trafia na wysypiska śmieci na całym świecie. Jak wiemy, tradycyjnym sposobem utylizacji styropianu jest spalanie i składowanie. Wraz z  nowymi technologiami, pojawiła się nowa możliwość recyklingu styropianu- kompaktor do styropianu GREENMAX.


Jakie nowe technologie zwiększają efektywność recyklingu styropianu?


Technologia kruszenia styropianu. Główną funkcją technologii kruszenia jest kruszenie dużych płyt styropianowych lub opakowań  na małe kawałki. Rozmiar pokruszonych kawałków jest kontrolowany głównie przez nóż kruszący. Noże rozdrabniające można skonfigurować zgodnie z wymaganiami klientów. Ten rodzaj maszyny jest zwykle używany przez producentów, ponieważ rozdrobniony styropian nadaje się bezpośrednio do ponownego wykorzystania.Technologia zagęszczania styropianu. Główną zaletą zagęszczarki do styropianu jest to, że sprzęt jest przyjazny dla środowiska, ma małą moc, a skompaktowana  pianka jest łatwa w sprzedaży. W niektórych krajach i regionach o stosunkowo surowych zasadach ochrony środowiska, dobrym wyborem może okazać się śrubowy kompaktor do styropianu . Warto również dodać, iż w przypadku odpadów zawierających wszelkiego rodzaju płyny, rozwiązaniem będzie kompaktor do styropianu z funkcję odwadniającą.


Technologia topienia styropianu. Kompaktor do styropianu współpracuje z technologią topienia śrubowego i jest wybierany przez wielu klientów ze względu na dużą pojemność i wysoki stopień sprężania. Kompaktor do styropianu GREENMAX może zmniejszyć objętość piany w stosunku 90: 1. Dla klientów z dużą ilością odpadów najlepszym wyborem jest maszyna z funkcją topienia.


Polityka krajowa jest ważnym czynnikiem promowania technologii recyklingu styropianu. W ostatnich latach recykling i utylizacja odpadów styropianowych przyciągnęły uwagę odpowiednich resortów. Powinniśmy wykorzystać okazję do dalszego rozwoju technologii recyklingu. Kompaktor do styropianu GREENMAX to doskonały wybór.
INFORMACJA