Kompaktor GREENMAX jest skutecznym narzędziem do recyklingu pianki polietylenowej

Recykling pianki polietylenowej - bardziej kłopotliwy niż recykling styropianu


Jak wiadomo, pianka znajduje szerokie zastosowanie w życia codziennym ze względu na niski koszt, cechy izolacyjne oraz odporność na sejsmikę. Jednak, ma swoje wady. Proces rozkładu trwa wiele lat. Obecnie technologia przetwarzania EPS poczyniła duży postęp. Jednak jeśli chodzi o recykling pianki polietylenowej, wiele firm wciąż szuka dobrych rozwiązań.


Pianka PE jest powszechnie stosowana do pakowania różnych precyzyjnych produktów elektronicznych lub zewnętrznych opakowań owoców. W porównaniu z EPS, jej recykling jest trudniejszy ze względu na dużą elastyczność.. W związku z tym GREENMAX zaprojektował maszynę dedykowaną do recyklingu pianki polietylenowej - kompaktor  serii Zeus.

Najważniejsze cechy kompaktora do pianki PE GREENMAX

W przeciwieństwie do innych maszyn do recyklingu, kompaktory GREENMAX serii Zeus umiejętnie łączą dwie różne technologie: kompaktowania na zimno i topienia. Powszechnie wiadomo, że pianka PE jest elastyczna i prawdopodobnie rozproszy się podczas transportu, nawet jeśli zostanie fizycznie ściśnięta. Tradycyjna zagęszczarka EPS wrzuca piankę do leja i tłoczy ją na zimno, tworząc bloki.

Zagęszczona pianka PE wymaga mniej miejsca do przechowywania i jest łatwiejsza w  transporcie. Oszczędziamy na kosztach magazynowania i kosztach transportu. Ponadto zagęszczona pianka polietylenowa to gotowy produkt na sprzedaż.

GREENMAX Recycling nieustannie wprowadza innowacje

Od momentu powstania w 2010 roku, GREENMAX , stał się ekspertem w branży recyklingu. Dostosowuje technologie i maszyny do poszczególnych materiałów, czyniąc tym samym proces recyklingu pianki polietylenowej skuteczniejszym. GREENMAX nigdy nie zatrzymał tempa innowacji i postępu.


INFORMACJA