Ponowne wykorzystanie, lepsze od zakazu- kompaktor do przetwarzania styropianu wprowadza recykling pianki w nową erę

Każdego dnia na wysypiskach śmieci w USA zakopuje się około 1369 ton styropianu. W rzeczywistości pianka, materiał nieulegający biodegradacji, zajmuje więcej miejsca niż inne odpady, których udział to 25 do 30 procent powierzchni składowisk na całym świecie. Ze względu na negatywny wpływ na środowisko i presję, wiele stanów w USA wprowadziło zakaz komercyjnego wykorzystania pianki, w tym Kalifornia, Waszyngton, Maryland i tak dalej.  W tak trudnej sytuacji, rozwiązaniem mógłby być kompaktor do przetwarzania styropianu.

Jednak czy zakaz użycia EPS jest naprawdę konieczny? Co powinno być jego substytutem. Mimo inwestycji aż 6 miliardów dolarów, produkcja materiałów zastępczych nadal zajmuje pewien czas, a w porównaniu z tanią pianką koszt nowych materiałów będzie tylko wyższy. Dlatego zakaz to bardzo radykalne działanie.  W tym przypadku wiele osób zastanawia się, dlaczego nie poddać recyklingowi pianki?

W ciągu ostatnich dziesięciu lat przemysł recyklingu pianki w Stanach Zjednoczonych nie uległ stagnacji. W 2010 roku poddano recyklingowi 71,3 miliona funtów pianki, a do 2019 roku liczba ta wzrosła do 137,8 miliona funtów. W tym wzroście ważną rolę odgrywa kompaktor do przetwarzania styropianu. Maszyna  oparta na technologii topienia, może wydajnie przetwarzać styropian i przekształcić go w  bloki , które stanowią 1/90 pierwotnej objętości. Dzięki idei recyklingu wyrzucona pianka zostanie ponownie wprowadzona na rynek, tworząc zielony system recyklingu, który z powodzeniem pomógł Living Space rozwiązać problem odpadów styropianowych.

Wraz z ciągłą poprawą świadomości w zakresie recyklingu, coraz więcej firm zaczyna stosować kompaktor do  styropianu. Living Space, największy producent mebli, jest zaangażowany w recykling EPS z pomocą tej maszyny. Spośród wielu maszyn dostępnych na rynku, wybrali kompaktor do styropianu  GREENMAX M-C300. GREENMAX, to gwarancja ekologicznego recyklingu na najwyższym poziomie.

Kompaktor do przetwarzania styropianu GREENMAX w firmie Living Space skutecznie poradził sobie z odpadami EPS, uzyskując bloki, które GREENMAX odkupi po cenie wyższej niż rynkowa. Ostatecznie staną się drobnymi produktami, takimi jak ramki do zdjęć, listwy przypodłogowe, listwy dekoracyjne itp.

Nadszedł rok 2021 z próbą wkroczenia w nową erę recyklingu styropianu. Sam zakaz używania, nie rozwiąże wszystkich problemów, a nawet stworzy nowe, takie jak rosnące koszty. Dlatego w przyszłości recykling będzie najlepszą metodą, a GREENMAX będzie Ci towarzyszył na tej drodze.



INFORMACJA