Prasa do styropianu GREENMAX bierze odpowiedzialność za recykling styropianu w branży logistycznej

W celu zabezpieczenia towaru, firmy logistyczne  pakują go w opakowania styropianowe, które mają dobre właściwości amortyzujące i buforujące. Szukając efektywnego rozwiązania w zakresie gospodarki odpadami,  firma logistyczna zdecydowała się na współpracę z firmą GREENMAX Recycling i zakupiła prasę do styropianu.


Niektórzy uważają, że styropian to rzecz, której nie trzeba specjalnie zagospodarowywać. Czy możesz sobie jednak wyobrazić, ile styropianu zostanie zużyte w branży transportowej w ciągu roku? Niezliczone przesyłki ekspresowe wysyłane w różne miejsca, opakowane w styropian, który nie ulega degradacji. Dlatego prasa do styropianu GREENMAX jest skutecznym narzędziem zmniejszającym gromadzenie.


Proces recyklingu styropianu -Prasa do styropianu


Powodem, dla którego ta amerykańska firma logistyczna wybrała prasę do styropianu , jest jej prosty proces działania. Odpady styropianu wrzucano do leja zasypowego w celu zgniatania, a następnie fragmenty styropianu poddawano obróbce metodą prasowania na zimno lub topienia na gorąco, a na koniec skompaktowane bloki lub stopione zlepy formowano metodą wytłaczania śrubowego.


Poza pierwszym krokiem ręcznego wkładania styropianu do zasobnika, wszystkie pozostałe kroki są w pełni automatyczne. Maszyny GREENMAX oszczędzają nie tylko przestrzeń magazynową, ale także koszty pracy, co jest bardzo korzystne dla biznesu.



Recykling GREENMAX sprawia, że branża logistyczna jest bardziej ZIELONA i rentowna


Co by się stało, gdyby maszyny GREENMAX  były używane w branży logistycznej? Wyniki są oczywiste. Z jednej strony opakowania styropianowe nie będą gromadzić się na powierzchni magazynowej, której brakuje z powodu dużej ilości przesyłek ekspresowych. Z drugiej strony bloki wyprodukowane przy użyciu  prasy do styropianu GREENMAX można sprzedać firmom zajmującym się recyklingiem, co może przynieść wiele zysków  firmie.  Współpraca z GREENMAX to same korzyści.




INFORMACJA