Producent pianki EPS w Chile współpracował z GREENMAX przy recyklingu styropianu

SYNTHEON jest jednym z największych producentów pianki EPS w Chile. Posiada fabryki w stolicy Santiago i południowym Puerto Montt. Głównymi produktami są pojemniki na ryby z pianki EPS, pojemniki na warzywa i owoce i inne produkty EPS z branży budowlanej.

 
Początkowo odpady styropianu w SYNTHEON były wyrzucane. Na początku 2018 roku kierownik zakładu w SYNTHEON zakupił używany brykieciarki do styropianu GREENMAX M-C50.Pierwotnym zamiarem było jedynie zmniejszenie objętości, celem szybszej utylizacji.Po pewnym czasie przedsiębiorstwo rozpoczęło współpracę z GREENMAX.
 
W połowie 2019 roku skala produkcji EPS firmy SYNTHEON wzrosła, kompaktor do styropianu  M-C50 EPS nie był już w stanie sprostać zapotrzebowaniu. Potrzebny był kompaktor o większej wydajności, który mógłby również oddzielać szare materiały budowlane od  EPS. 
 
SYNTHEON zakupił brykieciarki do styropianu M-C200 EPS od GREENMAX. Opłata za tę maszynę została pomniejszona o koszt zakupu skompaktowanych zlepów styropianu przez INTCO Recycling.
 
Na początku 2020 roku SYNTHEON otrzymał nowy kompaktor do EPS. Obecnie dwie maszyny do recyklingu M-C200 i M-C50 są używane w fabrykach w Santiago.  SYNTHEON planuje zakup dwóch kolejnych maszyn do recyklingu EPS,  do  kolejnych fabryk.


INFORMACJA