Pudełka do pakowania owoców z polistyrenu mogą być poddane recyklingowi przez brykieciarki do styropianu GREENMAX i ponownie użyte

Niedawno w sieci odbyło się głosowanie na „co jest bardziej popularne, truskawka czy wiśnia”.  Ponieważ świeże owoce łatwo ulegają uszkodzeniom i szybko się psują , styropianowe pudełko stało się najlepszym materiałem opakowaniowym. Z jednej strony może zapobiec rozbiciu się owoców, z drugiej strony można dodać worki z lodem, aby zachować świeżość owoców i zapobiec ich gniciu.

Szacuje się, że rocznie na rynek trafia 120 000 ton opakowań z polistyrenu, z czego duża część pochodzi z pudełek na owoce.. Zwykle, „życie” takiego opakowania jest bardzo krótkie, po użyciu trafia na wysypisko. Istnieje rozwiązanie,  które pozwoliłoby na recykling i dbanie o środowisko. Oznacza to zastosowanie brykieciarki do styropianu GREENMAX.

Od momentu powstania, GREENMAX zastosował wiedzę specjalistyczną w zakresie obiektów i  innowacyjnych technologii w branży recyklingu, a teraz stał się jednym z najważniejszych czynników wpływających na branżę recyklingu. Pudełko po owocach to rodzaj surowca, który trafia do śmietnika. Brakuje mu właściwej metody recyklingu, takiej jak brykieciarki do styropianu zaprojektowanej przez GREENMAX.

Pudełka po owocach bywają problematyczne dla niektórych recyklerów z powodu dużego zawilgocenia. Dla brykieciarki do styropianu to żaden problem. Jako maszyna do recyklingu z technologią tłoczenia na zimno, może prasować polistyrenowe pudełka na owoce w bloki bez niekorzystnego wpływu wilgoci.

Zostało to potwierdzone we współpracy GREENMAX z wieloma handlarzami ryb. Założona w 2016 roku firma BluGlacier jest profesjonalną firmą zajmującą się owocami morza. Spotkali się z GREENMAX na Boston Seafood Show i nauczyli się rozwiązań w zakresie recyklingu.. Osiągnęli zadowalające wyniki, a wilgoć w skrzynce na ryby nie wpływa na ich efektywny recykling.

W rzeczywistości recykling powinien zaczynać się już w  świadomym życiu ludzi. Pudełko na owoce ze styropianu może być po prostu odpadem, ale jeśli każdy chce poddać recyklingowi swoje pudełko na owoce za pomocą brykieciarki do styropianu, odsetek recyklingu byłby znacznie wyższy, a środowisko bardziej zadbane.


INFORMACJA