Recykling odpadów styropianu przy pomocy kompaktora do EPS w Polsce

Opakowania ze styropianu są dziś bardzo popularne. Są użyteczne w wielu branżach, pakuje się w nie żywność, opakowuje sprzęt AGD.  Z całą pewnością nikt nie zastanawia się jak duża jest skala użycia EPS, jak bardzo dotyka nasze środowisko gdy nie jest właściwie składowany i utylizowany.  Wyrzucając opakowanie, nie myślimy o tym czy recykling odpadów styropianu jest realizowany w sposób właściwy.

Jak nam wiadomo,  EPS to rodzaj materiału, który nie ulega naturalnej degradacji, a jego obróbka bywa problematyczna, zwłaszcza bez właściwego umaszynowienia. Wiele firm decyduje się na wysypisko, co oznacza nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale także stratę zasobów, ponieważ pianka EPS w 100% podlega recyklingowi.

Kompaktor EPS jest maszyną do recyklingu opartą na technologii topienia  i w pełni wykorzystuje możliwość recyklingu styropianu, który można przekształcić w wartościowe bloki, gotowe do sprzedaży i ponownego użycia. Rosnący na popularności recykling odpadów styropianu może przynosić ogromne oszczędności i korzyści.

Kompaktor EPS GREENMAX  ma doskonałą wydajność, a stopień sprężania materiału sięga 90: 1.  Decydując się na recykling styropianu dajesz mu drugie życie, ponieważ zostanie ponownie przekształcony w wartościowe produkty i nie znajdzie się na wysypisku degradując środowiska.


Według najnowszego raportu z recyklingu EPS w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych poddano recyklingowi ponad 136,8 mln basenów pianki EPS, co oznacza nie tylko ochronę środowiska, ale także oszczędność energii. Recykling odpadów styropianu pozwala zaoszczędzić aż 637 galonów oleju. Poprzez naleganie na recykling pianki EPS możemy dokonać dobrej jakościowej zmiany w środowisku, a kompaktor EPS będzie doskonałym pomocnikiem.


INFORMACJA