Recykling styropianu EPS z rozdrabniaczem do styropianu jest bardziej naukowy i logiczny niż jego zakaz

Od 24 maja 2019 r. w Polsce obowiązuje ograniczenie sprzedaży i dystrybucji kartonów do jajek, naczyń gastronomicznych i tacek na żywność z pianki EPS. W rzeczywistości Polska nie jest pierwsza, która wprowadziła ograniczenia w stosowaniu pianki styropianowej i nie będzie ostatnia. Jednak wobec braku idealnego zamiennika pianki EPS, czy naprawdę właściwym wyborem jest całkowity zakaz stosowania? Czy recykling styropianu EPS na większą skalę mógłby pomóc?

Recykling-odpadow-styropianu


Pianka EPS różni się od innych materiałów, które łatwo zanieczyszczają środowisko. Zawiera 98% powietrza i może być w 100% poddana recyklingowi.

W rzeczywistości na rynku dostępnych jest wiele maszyn do recyklingu pianki , takich jak rozdrabniacz do styropianu. GREENMAX Recycling może  zrealizować pełny projekt recyklingu.

Rozdrabniacz-do-styropianuGREENMAX Recycling, jako przedstawiciel branży recyklingu, zaprojektował rozdrabniacz do styropianu, który cieszy się uznaniem wielu klientów.

Lokalna firma produkująca opakowania, w której niezbędnym materiałem  jest styropian, wydawali 2000 USD miesięcznie na utylizację opakowaniowego styropianu. W 2018 roku współpracowali z GREENMAX i zainstalowali rozdrabniacz do styropianu, aby recykling styropianu EPS i ich odpadów był opłacalny.

odbior-odpadow-styropianowychWedług danych,  recykling styropianu EPS w Polsce jest  coraz bardziej popularny. W zeszłym roku w Polsce zrecyklingowano 136,8 mln funtów pianki EPS, co pokazuje wyraźny trend na ochronę środowiska.  Rozdrabniacz do styropianu będzie zawsze dobrym i opłacalnym wyborem.INFORMACJA