Recykling styropianu jako program powraca do Rady

Recyklingu styropianu jako program prowadzony przez Aberdeenshire Council został tymczasowo zawieszony z powodu pandemii Covid-19, zaraz po rocznym procesie przeprowadzonym przez Styropack. Dobra wiadomość jest taka, że program recyklingu zostanie wznowiony w poniedziałek 25 stycznia 2021 roku.

Projekt recyklingu polistyrenu w Aberdeenshire Council osiągnął dobre wyniki, dlatego też zostanie ponownie uruchomiony. Dopuszczone materiały do recyklingu muszą być czyste, w tym różnego rodzaju opakowania z pianki polistyrenowej, zużyte pudełka po posiłku i orzeszkach ziemnych z polistyrenu nie są akceptowane.

„Cieszymy się, że możemy wznowić projekt pilotażowy, co przyniesie korzyści naszym badaniom. Ponadto zawsze szukamy możliwości recyklingu nowych materiałów i kierowania odpadów ze składowisk. Recykling styropianu jest pozytywnym krokiem w kierunku poprawy naszego wskaźnika recyklingu w radzie Aberdeenshire”- powiedział Ros Baxter, zarządzający odpadami w Aberdeenshire Council.

Płynny rozwój coraz większej liczby projektów, w tym recykling styropianu korzysta również z rozwoju branży urządzeń do recyklingu. GREENMAX projektuje i produkuje profesjonale maszyny, takie jak prasa do styropianu, które pomagają rozwiązać problemy związane z przechowywaniem i transportem odpadów piankowych. GREENMAX odkupuje gotowe już bloki, wykorzystując je do produkcji nowych produktów piankowych.

Jako specjalista w zakresie recyklingu polistyrenu, GREENMAX zawsze wspierał rozwój regionalnych projektów. GREENMAX oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie recyklingu polistyrenu, nasza prasa do styropianu posiada gwarancję jakości.  Zawsze jesteśmy gotowi rozwiązać wszelkie problemy naszych klientów, aby recykling styropianu był łatwiejszy i bardziej opłacalny.


INFORMACJA