Recykling styropianu musi zostać zrealizowany wraz z rozpowszechnieniem opakowań szczepionek COVID-19

Wraz z rozprzestrzenianiem się COVID-19 na świecie,  recykling styropianu stał się jeszcze ważniejszy. Powszechnym trendem może być stosowanie brykieciarki do styropianu do recyklingu tego materiału. Czy istnieje jakiś  związek między nowym koronawirusem a recyklingiem styropianu?

Odpowiedź brzmi tak. Obecnie w Polsce liczba przypadków koronawirusa wynosi 1 207 333, przy liczbie zgonów 25 474. Dobrą wiadomością w tym temacie jest to, iż szczepionka COVID-19 wreszcie jest w drodze do  Polski. Jednak  może być  ona dostarczana tylko w niewiarygodnie niskich temperaturach, co stwarza wiele problemów związanych z transportem i odpowiednim przechowywaniem. Dlatego eksperci utrzymują, że styropian to doskonały wybór, ponieważ jest trwały, wydajny i zdolny do utrzymania temperatury –70 ° C przez całą podróż.

W tym samym czasie, w którym wydano pozwolenie na awaryjne stosowanie szczepionki COVID-19, wiele państw zakazuje stosowania styropianowych opakowań. Wielu  ludzi zwraca uwagę  tylko na zanieczyszczenie środowiska, ignorując jego wygodę i zmuszając tym samym rząd do wydania zakazu ograniczenia jego stosowania. W rzeczywistości styropian jest materiałem w 100% nadającym się do recyklingu. Wcześniej organizacja Foam Recycling Coalition przyznała hrabstwu Collier dotację w wysokości 50000 EUR na zakup brykieciarki do styropianu.


Brykieciarki do styropianu to maszyny do recyklingu oparte na technologii topienia. Wyposażone są w system kruszenia i topienia. Po obróbce, styropian odpadowy stanie się twardym blokiem, który nie jest szkodliwy dla środowiska. Bloki można ponownie sprzedać i  przetworzyć na wartościowe produkty.


Czy konieczne jest zebranie, recykling styropianu i ponowne użycie? Niewątpliwie, korzyści są dla wszystkich jasne. Powszechne stosowanie brykieciarki do styropianu jest dla wielu sygnałem, że styropian jest raczej wygodnym materiałem niż substancją szkodliwą. Pewien gubernator powiedział: „Każda paczka to osoba, o której zawsze mówimy, a w tym przypadku ratująca życie szczepionka może zmienić czyjeś życie”. Podobnie styropian, może mieć wpływ na ochronę szczepionek.


INFORMACJA