Recykling styropianu stopniowo zyskuje popularność na rynku owoców morza

W 2020 r. z powodu epidemii COVID-19 wiele firm ucierpiało. W przypadku przemysłu spożywczego i rybnego, jako podstawę życia ludzkiego, dostawy i dystrybucja żywności mogą przebiegać normalnie. Jako wiodąca firma w branży recyklingu pianki EPS, GREENMAX Recycling nalegała również na zapewnienie konsultacji w zakresie projektów recyklingu styropianu i usług recyklingu odpadów piankowych dla przemysłu rybnego w czasie epidemii.

Otrzymywaliśmy częste zapytania z regionu północno-zachodniej Europy dotyczące recyklingu zużytych pojemników na ryby z pianki EPS.  Rybacy mają wiele możliwości obsługi skrzynek na ryby, na przykład zezwalając podmiotom zajmującym się recyklingiem na ich wywóz lub wysyłając je do lokalnych centrów recyklingu. Co zatem motywuje dystrybutorów owoców morza do poszukiwania rozwiązań w zakresie recyklingu opakowań piankowych?

W szczególnych okolicznościach epidemii obchodzenie się z pojemnikami na ryby staje się uciążliwe. Firmy zajmujące się recyklingiem nie mogą zabrać tych zużytych pojemników z pianki na czas. Jeśli duża ilość nagromadzonych odpadów piankowych nie zostanie efektywnie przetworzona, zajmie to duży obszar, spowoduje koszty przechowywania, a nawet wpłynie na normalną wydajność pracy.

To tylko jeden z powodów. Prawdziwym powodem promowania recyklingu styropianu jest to, że coraz więcej użytkowników końcowych zaczyna samodzielnie poddawać recyklingowi odpady pianki styropianowej, a nawet rozpoczyna działalność w zakresie recyklingu pianki. Z jednej strony więcej firm zdaje sobie sprawę, że styropian nadaje się do recyklingu, z drugiej strony pozwala im to również dostrzec korzyści i zyski z recyklingu pianki EPS.

Jeśli chodzi o recykling styropianu w branży dystrybutorów owoców morza, GREENMAX Recycling pomoże Ci wybrać odpowiedni typ i wydajność maszyny do recyklingu styropianu z źródła odpadów EPS, ilości, rodzajów i innych aspektów. Ponadto świadczymy również usługi recyklingu. Niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sprzętu do recyklingu pianki, czy nie, INTCO jest w stanie poddać recyklingowi sprasowane bloki pianki EPS w dobrej cenie. Możemy dostarczyć kompletny zestaw rozwiązań do recyklingu styropianu, aby pomóc klientom.


INFORMACJA