Rozwiązania dla recyklingu styropianu są potrzebne przy usuwaniu odpadów styropianowych

Styropian, który jest również powszechnie znany jako ekspandowany polistyren (EPS), jest lekkim komórkowym tworzywem sztucznym składającym się z małych, pustych  kulek, szeroko stosowany w różnego rodzaju opakowaniach.Wytwarzany przez spienianie perełek z polistyrenowego tworzywa sztucznego (jak popcorn), które są następnie łączone ze sobą. Można  go łatwo poddać recyklingowi za pomocą kompaktora do styropianu GREENMAX.

Styropian  jest nieporęczny i trudny do bezpośredniego usunięcia.  Po wyrzuceniu do kosza zajmuje sporo miejsca, a  jego czas rozkładu na wysypisku to kilkaset lat. Jest to bardzo szkodliwe dla środowiska. Recykling tego surowca to niewątpliwie potrzebne rozwiązanie.

Opakowania styropianowe, skrzynki na ryby lub czyste pojemniki na żywność  to cenne odpady. Ważnym pierwszym krokiem recyklingu styropianu jest zmniejszenie jego objętości .

Oto dwa profesjonalne rozwiązania dostarczane przez GREENMAX - kompaktory lub zagęszczacze.

Po pierwsze: należy usunąć elementy, które nie nadają się do recyklingu w opakowaniu styropianowym.

Po drugie: tylko jedna lub dwie osoby są potrzebne, aby wrzucić luźny styropian do leja maszyn

Po trzecie: maszyny rozbiją luźny styropian na małe kawałki i tymczasowo je przechowają

Na koniec układ do prasowania lub topienia sprasuje lub stopi kawałki na bloki lub zlepy o małej objętości w stosunku 50: 1 i 90: 1.

Powyższe rozwiązania mają niskie założenia energetyczne. Sprasowane lub stopione materiały styropianowe są wygodne do przechowywania i transportu, co również pomoże zaoszczędzić wiele niepotrzebnych kosztów.

Dostarczamy rozwiązania dla recyklingu styropianu oraz kupujemy z powrotem skompaktowany styropian  w dobrej cenie .


INFORMACJA