System recyklingu styropianu

Kierownik ds. Marketingu technicznego w firmie produkującej tacki piankowe do pakowania żywności powiedział: „Recyklingujemy i ponownie wykorzystujemy jak najwięcej materiałów”. Przedsiębiorstwo bazuje na systemie produkcyjnym, który jest praktycznie w 100% zamknięty.  Oznacza to, że jest bardzo mało  odpadów, a kluczem  jest kompaktor do styropianu.


W ostatnich latach kompaktory do styropianu cieszą się coraz większą popularnością wśród producentów.

Kompaktor został opracowany i wyprodukowany przez GREENMAX, znaną markę maszyn do recyklingu.

"Pianka jest wytłaczana, a następnie termoformowana. Nadmiar materiału powstały po przycięciu palety zostanie poddany recyklingowi i ponownie wykorzystany. Zastosowanie tego materiału z recyklingu pomaga obniżyć koszty, ponieważ może zmniejszyć zużycie pierwotnej żywicy”.Zlepy pianki używane są do dwóch celów. Jednym z nich jest ponowne wykorzystanie przez przedsiębiorstwa, a drugim sprzedaż innym producentom.

Kompaktor do styropianu GREENMAX może pomóc firmom zintegrować system recyklingu pianki z systemem produkcyjnym. Ten rodzaj produkcji w  obiegu zamkniętym może nie tylko zaoszczędzić pewną część kosztów produkcji, ale także udowodnić, że chroni środowisko. Nie można zaprzeczyć, że to najlepsza metoda.


INFORMACJA