Zamień odpadową piankę w ramki- prasa do styropianu to magia recyklingu

Jeśli zwrócisz uwagę na wystawy związane z ochroną środowiska, możesz dostrzec piękne ramy na stoiskach INTCO Recycling, częstego gościa różnych wystaw. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ramy zrobione są z drewna, jednak tak nie jest.  Między wyrzuconą pianką, a atrakcyjną ramą stoi prasa do styropianu GREENMAX.

GREENMAX to zastrzeżony znak towarowy maszyny do recyklingu wyprodukowanej przez INTCO Recycling. Prasa do styropianu to jedna z reprezentatywnych maszyn firmy GREENMAX. Zaawansowany system topienia służy do recyklingu pianki. Po wrzuceniu pianki do leja można ją pokruszyć i podgrzać. Wówczas ogromne odpady pianki stają się wlewkami  o wysokim stopniu sprężania i wartościowym surowcem.

Oczyszczanie odpadów piankowych przez zagęszczacz piany jest pierwszym krokiem pełnego rozwiązania w zakresie recyklingu, dostarczanego przez GREENMAX dla klientów kupujących maszyny do recyklingu. Po tym, jak klienci dokonają recyklingu, GREENMAX odkupi gotowe bloki po wyższej cenie niż cena rynkowa, aby wytworzyć cząstki tworzyw sztucznych, które staną się surowcami dla linii produkcyjnej ram INTCO. Proces ten to ostatni etap pętli gospodarki o obiegu zamkniętym.

Ten schemat recyklingu został potwierdzony we współpracy pomiędzy GREENMAX i QLS group, jedną krajową firmą zajmującą się magazynowaniem i logistyką. Prasa do styropianu GREENMAX pomogła zredukować odpady, poddając je recyklingowi, a gotowe bloki sprzedawane są z powodzeniem do INTCO RECYKLING. 


INFORMACJA