Zasada działania kompaktora do styropianu GREENMAX

Kompaktor  GREENMAX to rozwiązanie pozwalające na recykling odpadów styropianu. Najpierw odpady EPS są kruszone do odpowiednich rozmiarów, a rozdrobniony styropian może być ponownie wykorzystany w procesie produkcyjnym. Dodatkowo kruszarkę można wyposażyć w kompaktor styropianu lub granulator poprawiający efektywność recyklingu odpadów styropianu.


Funkcje kompaktora do styropianu GREENMAX

Urządzenie posiada rozdrabniacz, który może kruszyć luźną piankę na kawałki i zmniejszać jednorazowo rozmiar odpadu do 5-10 mm. Skompaktowany styropian jest łatwiejszy do ponownego użycia, a jednocześnie oszczędza koszty transportu.

Rozdrobniony styropian ma wiele zastosowań. Przy pomocy kompaktora do styropianu GREENMAX  można  wytworzyć bloki EPS, które posłużą jako surowiec do produkcji materiałów budowlanych takich jak cegły IFC (izolowana cegła betonowa), płyty izolacyjne i wstrząsoodporne wypełniacze.Charakterystyka techniczna kompaktora do styropianu GREENMAX

1. Znamionowa wydajność sprzętu wynosi 400 kg / h

2. Sprzęt posiada dwa tryby pracy, automatyczny i ręczny, przez co jest w stanie zaspokoić różne potrzeby

3. Jest  niezawodny i może być używany przez długi czas bez niechcianych usterekZakres zastosowań:

Kompaktor do styropianu GREENMAX służy głównie do recyklingu odpadów styropianu, w tym XPS, EPP, pianki PE itp. Nie należy obrabiać tym urządzeniem materiału stałego.

Maszyny GREENMAX  mają również duże znaczenie dla środowiska. Dzięki nim możliwa jest  najwłaściwsza formę utylizacji  odpadów tj. recykling odpadów styropianu.INFORMACJA