Zrównoważony sposób recyklingu pianki odpadowej przez władze lokalne

Styropian to kłopotliwy surowiec, który według różnych źródeł zajmuje aż 30% powierzchni składowisk na świecie. Lokalne władze w niektórych regionach próbowały zmniejszyć ten wskaźnik. Według Taylora Crinklawa, dyrektora robót publicznych Woodstonians, 350 metrów kwadratowych piany odprowadzono ze składowiska w pierwszym roku projektu recyklingu pianki.  Rozdrabniacz do styropianu wydaje się być doskonałym sposobem na radzenie sobie z recyklingiem. GREENMAX ma na ten temat wiele do powiedzenia.

akcja-recyklingu-styropianu

Roczny projekt pilotażowy uruchomiony w 2020 roku zlokalizowany jest w EnviroDepot. Odpadowa pianka może zostać pozostawiona w pojemniku do recyklingu EnviroDepot, podczas gdy Second Wind, firma z siedzibą w St. Thomas, jest wyposażona w mobilny rozdrabniacz do styropianu do zagęszczania na miejscu, co może zmniejszyć zarówno koszty transportu, jak i składowania o 49 razy i sprawić, że recykling będzie łatwiejszy. W tym projekcie recyklingu, większość elementów poddawanych recyklingowi stanowiły opakowania mebli i produktów elektronicznych, a odzyskana pianka byłaby ostatecznie transportowana do producenta środków ochrony środowiska.

GREENMAX-rozdrabniacz-do-styropianu

Tak naprawdę w trakcie projektu realizowanego przez rząd najważniejszą kwestią było jaki rozdrabniacz do styropianu wybrać. Najważniejsze czynniki to wydajność, łatwość w codziennej obsłudze, cena i wytrzymałość. Ogólnie rzecz biorąc, ilość pianki odpadowej do utylizacji co tydzień jest stała, awaria maszyny w trakcie użytkowania z pewnością opóźni postęp przetwarzania i spowoduje straty finansowe.

skompaktowane-bloki-eps-z-opakowan


Rozdrabniacz do styropianu GREENMAX oferowany przez INTCO Recycling jest odpowiednim pomocnikiem dla lokalnych samorządów. Na podstawie opinii klientów INTCO, maszyny pracują bez zarzutów wiele lat od zakupu, dając zadowolenie i finansowe efekty. Ponadto wszystkie maszyny GREENMAX można przewozić na ciężarówkach. Jeśli masz więcej potrzeb, zaufaj INTCO Recycling, zostaw wiadomość na naszej stronie!
INFORMACJA