Brykieciarki do styropianu sposobem na utylizacje i recykling amerykańskich pojemników na ryby EPS tego lata

Lato to nieustannie najpiękniejsza pora roku. To również czas największej aktywności ludzi w miejscach wypoczynkowych szczególnie nadmorskich. To często również czas wzmożonego zapotrzebowania na produkty rybne czy owoce morza.


właściwy odbiór odpadów styropianowych


Należy przy tym pamiętać, jak ważną rolę odgrywa styropianowy pojemnik w odpowiednim zabezpieczeniu produktów przed łatwym zepsuciem w wysokiej temperaturze. Warto zastanowić się  jaką drogę pokonuje opakowanie i jak ważny jest ostatni krok- utylizacja styropianu EPS.Ze względu na ochronę termiczną i przenośność wielu sprzedawców ryb wybiera jako opakowanie ryb polistyren ekspandowany (EPS). W Stanach Zjednoczonych popularność targu rybnego to nie tylko błogosławieństwo dla rybaków, ale także katastrofa dla środowiska. Zbyt wiele skrzynek na ryby zostanie wyrzuconych, ponieważ nie można ich skutecznie poddać recyklingowi, a ostatnia faza to  wysypisko śmieci. Zakup brykieciarki do styropianu mógłby odwrócić ten trend.

Utylizacja styropianu


W dzisiejszych czasach brykieciarki do styropianu to urządzenia, których nie można zignorować ze względu na rozwój recyklingu. Jako wydajna i wolna od zanieczyszczeń technologia tłoczenia na zimno, EPS można odzyskać przy wysokim stopniu sprężania 50: 1.


Oczywiście są maszyny, które tłoczą materiał o wyższym sprężeniu. Jednak kompaktor EPS ma wyjątkową zaletę, ponieważ nie wymaga ogrzewania, nawet jeśli materiał zawiera wodę, nie wpłynie to na efekt ściskania styropianu, więc jest to najlepszy sprzęt do uzdatniania skrzynek rybnych zawierających dużo wody.


brykieciarki do styropianu


Stany Zjednoczone leżą blisko Oceanu Atlantyckiego, Oceanu Spokojnego i Zatoki Meksykańskiej, z linią brzegową o długości 22680 kilometrów. Każdego roku Stany Zjednoczone importują i eksportują dużą liczbę ryb i produktów rybnych, co oznacza, że  jest tam wielu przetwórców ryb.


Warto zatem zadbać o właściwy odbiór odpadów styropianowych, a następnie recykling. Utylizacja styropianu prowadzona we właściwy sposób wniesie wiele korzyści dla naszego środowiska. Warto o tym pamiętać i zadbać o właściwy wybór brykieciarki do styropianu.


INFORMACJA