Recykling pianki polietylenowej na rynku polskim

Pianka polietylenowa jest doskonałym materiałem zabezpieczającym przemioty   przed uszkodzeniem podczas transportu. W Polsce istnieje trzech dużych producentów nieusieciowionej pianki polietylenowej: SEALED AIR POLSKA Sp. Z o.o., NOVOSTRAT sp. Z o.o. oraz JIFFY PACKAGING sp. Z o.o. Będąc trzema największymi europejskimi producentami nieusieciowanej pianki polietylenowej, zawsze myśleli o ochronie środowiska, nie tylko zapewniając wysokiej jakości plastikowe opakowania, ale zawsze zwracając uwagę na recykling i ponowne użycie opakowań.

W 2013 roku dyrektor produkcji Jiffy'ego spotkał się z Greenmax podczas targów K . Dowiedział się, że kompaktor Zeus Greenmax może skutecznie zagęścić piankę PE. Zaczął rozważać zastosowanie kompaktora Greenmax przed procesem regranulacji. Dzięki temu procesowi wydajność wzrosła o około 30%.

W 2015 r. Jiffy zarekomendował kompaktor do pianki PE Greenmax innym  producentom, pomagając im zmniejszyć ilość odpadów pianki PE wytwarzanych podczas  produkcji i procesu cięcia, aby mogli zwrócić te odpady do zakładu recyklingu Jiffy w celu ponownego wykorzystania. Wcześniej większość producentów pianki PE w Europie , odpady wysyłała do spalarni. Jest to nie tylko drogi sposób, ale także nieekologiczny.

Obecnie kompaktor do pianki PE Greenmax pomaga coraz większej liczbie producentów  w zmniejszeniu objętości odpadów, dzięki czemu ta nieusieciowana pianka PE  nadaje się do recyklingu.


SKRZYNKA