Nefab- jeden ze słynnych producentów na Węgrzech zastosował GREENAMX ZC100 do recyklingu pianki polietylenowej


Nefab, z siedzibą w Szwecji, jest wiodącym na świecie producentem opakowań transportowych. Posiada zakłady produkcyjne w wielu krajach europejskich.  Dostarcza rozwiązania w zakresie opakowań transportowych dla swoich pobliskich klientów, w tym HUAWEI, Seiko, BMW i kilku innych 500 największych przedsiębiorstw na świecie.

Firma Nefab  kupuje piankę polietylenową na opakowania głównie od Jiffy w Polsce. Każdego miesiąca na linii produkcyjnej powstaje  dużo odpadów , które można przywieźć z powrotem do Polski i ponownie wykorzystać.  Koszt transportu nieskompaktowanego materiału jest jednak bardzo wysoki.

Z powodu doskonałych rezultatów dzięki kompaktorowi do styropianu GREENMAX Z-C200 w Jiffy, została podjęta decyzja o zakupie kolejnego kompaktora  do  fabryki w Nefab. Sprasowane bloki pianki polietylenowej zostaną przetransportowane z powrotem do Polski do innej fabryki.

Kompaktor EPS GREENMAX Z-C100 pomógł firmie Nefab zaoszczędzić dużo miejsca oraz znacznie obniżyć koszty transportu.

Seria kompaktorów Zeus firmy GREENMAX dostarcza doskonałych rozwiązań w zakresie recyklingu pianki polietylenowej. Dzięki kompaktorowi stosunek kompresji  pianki osiągnie 50: 1.

Zmniejszenie objętości to wygoda  dla producentów  oraz podmiotów zajmujących się recyklingiem, w wyniku czego coraz więcej odpadów tego materiału poddawanych jest recyklingowi.SKRZYNKA