Jak przetwarzać folię plastikową PP / PE

Zastosowania folii z tworzywa sztucznego

Folia z tworzywa sztucznego jest szeroko stosowana w naszym codziennym życiu, np. Folia konserwująca, folia rolnicza z tworzywa sztucznego, opakowanie żywności, opakowanie leku. Przynoszą nam wielką wygodę i są używane każdego dnia.

recyklingowi folię PP / PE

Dlaczego powinniśmy poddawać recyklingowi folię PP / PE?
Folia PP / PE produkowana jest w dużych ilościach każdego dnia. Rozkład folii trwa kilkaset lat . Spalanie jej nie tylko zanieczyści powietrze, ale będzie również marnowaniem zasobów.
Folia PP / PE nadaje się do recyklingu, dlatego najlepszym sposobem postępowania z odpadami jest ich przetwarzanie i ponowne użycie. Tylko w ten sposób możemy chronić środowisko i oszczędzać zasoby.
Problemy w recyklingu odpadów folii PP / PE

Większość odpadów folii PP / PE jest zbyt brudna, aby poddać je bezpośredniemu recyklingowi, w szczególności folia stosowana w rolnictwie.

Przed recyklingiem, odpadową folię należy najpierw umyć. Nie możemy jednak poczekać, aż po prostu wyschnie, ponieważ wymagałoby to dużo

czasu oraz przestrzeni dla magazynowania płatka foliowego.

PP-PE-film
W jaki sposób Greenmax POSEIDON może rozwiązać Twój problem
Seria Greenmax Poseidon jest przeznaczona do odwadniania – suszenia płatka foliowego. Kompaktor  wykorzystuje technologię tarcia i prasowania dla wytworzenia wysokiej temperatury bez dodatkowych grzałek.  Poseidon może również odwadniać pojemniki, w tym butelki PET, puszki aluminiowe, kartony po napojach, kubki jogurtowe. Seria ta została wprowadzona do użytku w wielu krajach i regionach.

Wybór serii Greenmax Poseidon sprawia, że recykling folii PP / PE jest znacznie łatwiejszy!

MATERIAŁY