G.K RIZAKOS  to doświadczony producent styropianu w Grecji który zastosował kompaktor do styropianu GREENMAX

Z powodu rosnącej ilości wytwarzanego polistyrenu oraz równie dużej ilości odpadów tego materiału, firma  G.K. RIZAKOS w 2017 r.  podjęła decyzje o zakupie prasa do styropianu.


Pan Rizakos znalazł swojego dostawcę form piankowych w Nantong w Chinach, który  polecił GREENMAX, jako  specjalistę   w dostarczaniu rozwiązań w zakresie recyklingu styropianu.

Po dwóch miesiącach negocjacji Pan Rizakos ostatecznie wybrał kompaktor styropianowy GREENMAX A-C200. Każdego miesiąca poddanych recyklingowi zostaje 6-8 ton odpadowego polistyrenu, a całkowita objętość zmniejsza się do 1/50. W ten sposób  przedsiębiorstwo zaoszczędza powierzchnię magazynową, ale także zmniejsza koszty transportu.


Kompaktor do Styropianu  GREENMAX nie tylko pomaga w recyklingu polistyrenu G.K RIZAKOS, ale także pomaga  rozwijać działalność. Obecnie  sprasowane bloki styropianowe są sprzedawane do Niemiec i ponownie przetwarzane. Firma chroni tym samym środowisko i zapewnia sobie nowe źródło zysku.

GREENMAX stara się pomagać większej liczbie firm w recyklingu odpadów styropianowych.Uważa się, że na świecie nie ma śmieci, a jedynie niewłaściwie zagospodarowane odpady.


SKRZYNKA