Dlaczego recykling styropianu staje się obecnie coraz bardziej popularny w miastach?

Utylizacja styropianu to wciąż ważny temat, zwłaszcza w regionach najgęściej zamieszkałych. W miastach uruchamiane są punkty recyklingu styropianu, które przyjmują wszelkiego rodzaju odpady piankowe, w tym pojemniki styropianowe na wynos, kartony na jajka, kubki, tace do płukania mięsa, piankę ochronną z pudełek transportowych i inną piankę z tworzywa sztucznego. Odpady ze znakiem recyklingu nr 6.


Utylizacja styropianu


Dlaczego recykling  staje się obecnie coraz bardziej popularny w miastach, a utylizacja styropianu tak ważna?

Wsparcie polityczne! Jak wszyscy wiemy, zrównoważony rozwój zasobów i środowiska to trend całego społeczeństwa, oczywiście recykling jest jednym z ważnych zadań. Recykling styropianu może nie tylko zapobiec przedostawaniu się odpadów piankowych do spalarni i na wysypiska śmieci, ale także w znacznym stopniu przyczynić się do ochrony środowiska.


maszyna do utylizacji odpadów EPS


Utylizacja styropianu powinna następować tylko przez recykling. Recyklingowane odpady styropianu można wykorzystać do produkcji nowych produktów piankowych, na przykład wieszaków, ramek do zdjęć, pudełek na płyty CD i innych produktów powszechnie używanych w naszym życiu. Obecnie samorządy wprowadziły politykę promującą rozwój recyklingu styropianu.Technologia recyklingu styropianu! Obecnie technologie mechanicznego recyklingu styropianu, takie jak kompresja i topienie, są bardzo rozwinięte. Zagęszczarka do styropianu dostarczona przez GREENMAX napędzana jest energią elektryczną o stopniu sprężania 50: 1. Jest to przyjazny dla środowiska sprzęt do recyklingu styropianu, który umożliwia efektywny recykling pianki odpadowej.

utylizacja styropianu EPS


Z niecierpliwością czekamy na kolejne kraje i miasta, które uruchomią projekty recyklingu  i pozwólmy, aby utylizacja styropianu następowała poprzez recykling. Z GREENMAX to możliwe!


INFORMACJA