Dlaczego styropian recykling jest obecnie konieczny?

Pianka polistyrenowa to jeden z najczęściej stosowanych materiałów w przemyśle opakowaniowym. Jego lekki charakter ze składnikiem powietrza wynoszącym 98% sprawia, że idealnie nadaje się do zachowania ciepła. Wykorzystywana jest również jako płyta izolacyjna. Niestety materiał ten mimo swych zalet, stanowi zagrożenie dla środowiska.  Odpady styropianu nie ulegają biodegradacji.

Znaczenie recyklingu styropianu w obecnych czasach:
• Recykling styropianu przy pomocy rozdrabniacza do styropianu umożliwia firmom i osobom prywatnym osiągnięcie wysokiego współczynnika zagęszczenia (90: 1). Pomaga  obniżyć koszty transportu.
• Styropian jest materiałem o bardzo dużej objętości. Magazynowanie styropianu to poważny problem dla firm logistycznych i opakowaniowych.
Składowiska styropianu są głównym zagrożeniem dla środowiska. Spalanie styropianu wytwarza toksyczny i niebezpieczny dym. Pianka polistyrenowa może pozostawać na wysypiskach przez setki, a nawet tysiące lat.

Konieczne jest, aby firmy poddawały go recyklingowi za pomocą rozdrabniacza do styropianu. Pojawienie się technologii sprawiło, że proces recyklingu jest łatwiejszy dla firm, dzięki czemu cały proces jest bardziej niezawodny i wydajny. Skuteczność automatycznej kruszarki do recyklingu jest doskonałym przykładem tego, jak zaawansowany technologicznie sprzęt pomógł firmom obniżyć koszty firmy.INFORMACJA