Mieszkańcy Kalamazoo mają cztery możliwości recyklingu styropianu w 2021 roku

Od kwietnia 2021 roku mieszkańcy Kalamazoo w stanie Michigan będą mogli w łatwiejszy sposób zbierać selektywnie odpady . Dzięki miejskiemu komitetowi ds. ochrony środowiska zauważono, że w wielu programach recyklingu  nie są akceptowane materiały styropianowe. W rezultacie powstał roczny pilotażowy projekt, który ma na celu odbiór odpadowego styropianu.

maszyna do utylizacji odpadów EPS

Mieszkańcy mogą zanieść zużyte materiały styropianowe w ostatnią sobotę kwietnia, lipca, października i stycznia 2021 roku do Mayors 'Riverfront Park, 251 Mills St., w godzinach od 10:00 do 13:00. Dopuszczalnym materiałem jest wyłącznie czysty styropian z logo # 6, jednocześnie zapakowany w przezroczyste lub prześwitujące worki.
Odbiór odpadowego styropianu będzie możliwy tylko w wyznaczone dni.

maszyny do recyklingu styropianu


Celem tej działalności związanej z recyklingiem styropianu jest poprawa zmian klimatycznych na ziemi. Według Sharon Devor, członkini Komisji ds. ochrony środowiska, usprawnienie systemu recyklingu jest ważne dla ochrony zasobów ziemi.
Wolontariusze będą pracować w Riverside Park, aby zbierać i klasyfikować materiały nadające się do recyklingu, które zostaną umieszczone w naczepach zaparkowanych na miejscu, powiedział Duff.

Recykling styropianu EPS

Całość zebranego styropianu zostanie przetransportowana do centrum recyklingu, gdzie znajdują się maszyny do recyklingu styropianu,  które  zamienią luźny styropian w zagęszczoną piankę. Gotowe bloki można sprzedawać producentom do produkcji granulatu do produkcji ramek do zdjęć.INTCO Recycling to firma specjalizująca się w recyklingu styropianu. Jeśli masz jakieś pytania, możesz zostawić wiadomość.


INFORMACJA