Recykling styropianu i pojemników może w rzeczywistości być bardziej opłacalny dla środowiska niż zakaz stosowania

Dla rządu najważniejszym zadaniem jest odpowiedzialność. W ubiegłym roku stany wydały zakazy dotyczące  użytkowania pojemników na żywność, aby ograniczyć zanieczyszczenie środowiska spowodowane styropianem. Jednak niektórzy eksperci wykazali, że wprowadzenie zakazu stosowania przyniesie więcej szkody niż pożytku dla środowiska, wskazując rozwiązanie jakim jest recykling styropianu.


GREENMAX


Jak na ironię, ze względu na wpływ COVID-19, ograniczenia rządowe dotyczące bezpośredniego spożywania posiłków doprowadziły do wzrostu wykorzystania pojemników na wynos. Ten sam rząd, chce opodatkować i zakazać pojemników EPS i nałożyć dodatkowe koszty na branżę, która jest aktualnie bardzo dotknięta.

Niedawna badania wykazały, że 59% wyborców w Kolorado sprzeciwia się takiemu zakazowi. Być może rząd powinien zdać sobie sprawę, że zakaz nie jest odpowiedzialnym działaniem, ale raczej powoduje utratę poparcia ludzi. Dlaczego więc nie zdecydować się na użycie zagęszczarki pianki, aby recykling styropianu był efektywny?

W porównaniu z zakazem, największą różnicą  jest to, że recykling styropianu rozwiązuje związane z nim zmartwienia, kiedy pozwala na użycie piany. Obecnie rozwój nauki i technologii nie jest już tak zacofany jak wcześniej. W przeszłości utylizacja styropianu EPS polegała na umieszczeniu odpadów na wysypisku. Dzisiaj recykling styropianu jest już mocno ukierunkowany.


utylizacja styropianu EPS


Powodem, dla którego zagęszczacz pianki jest popularny na rynku, nie jest po prostu to, że może on przekształcić luźną piankę w zwarte wlewki, ale ma za sobą pełny łańcuch przemysłu recyklingu. Zagęszczacz pianki łączy proces pianki-wlewki-cząsteczki-ramy, co pozwala na pełny recykling styropianu. Najważniejszym rezultatem wszystkich działań rządu jest zadowolenie opinii publicznej. Recykling styropianu może nie tylko sprawić, że pojemnik na piankę będzie nadal istniał w restauracji, ale także otworzy nowy kanał zysku dla rządu.


recykling styropianu


Rządowi nie jest trudno przeprowadzić pewne działania związane z recyklingiem. Dodatkowo można zaprojektować specjalne kosze do zbierania odpadów piankowych . Wierzę, że osoby, które nie wiedzą, jak radzić sobie z istniejącymi odpadami piankowymi, będą w nich aktywnie uczestniczyć, a utylizacja odpadów styropianowych będzie prawidłowa. Oczywiście, niezależnie od tego, czy jest to rząd, restauracje czy mieszkańcy, recykling styropianu z zagęszczaczem pianki jest obiecującą metodą.


INFORMACJA