Dzień z życia pianka pudełka na ryby

Z portu na talerz - pojemniki na ryby ze sprasowanego styropianu występują w  nowym filmie na YouTube.

"Pudełka na ryby z ekspandowanego polistyrenu  nie często  grają główne  role  w filmach. Sześciu dużych brytyjskich producentów  pojemników pomyślało, że najwyższy czas, aby skromne białe pudełko miało szansę zwrócić na siebie uwagę”- Davida Emesa, prezesa EPS Group British Plastics Federation.

Przy rocznym wzroście produkcji o ponad 10% i przewidywanym wzroście tygodniowego spożycia ryb w Wielkiej Brytanii z 8 mln kg do 9,23 mln kg do 2030 r., Grupa EPS postanowiła ujawnić sekretne życie styropianowego pojemnika na ryby oraz jego rolę w ochronie 657 000 ton ryb  każdego roku w brytyjskich portach i na farmach rybnych.

"Wszędzie, gdzie się udaliśmy, pojemnik na ryby z EPS był uznawany za preferowane rozwiązanie do dystrybucji ryb i owoców morza”.
David Emes, prezes, EPS Group

"Jest to produkt, o którym rzadko się myśli, ale jest to idealne opakowanie, zapewnia ochronę termiczną, a także odporność na uderzenia i niewiele waży. Możliwy jest również ich recykling. ”- powiedział Emes.

Z tych powodów grupa BPF EPS postanowiła uchwycić w ciągu zaledwie pięciu minut 24-godzinny okres życia kilku z 22 milionów skrzynek rybnych, dzięki którym co roku brytyjskie ryby i owoce morza są chronione przed gwałtownymi temperaturami. Podążając za skrzynkami z fabryki do farmy rybnej, z portu na talerz - i dalej do recyklingu - ekipy filmowe pracowały w godzinach nocnych. Zarejestrowali wyładunek dziennego połowu, podróż przez przetwórnię i dalszy tranzyt na główne targi rybne w Wielkiej Brytanii - wpadli nawet do najlepszej restauracji rybnej, aby złapać skrzynię rybną w profesjonalnej kuchni.

Film zawiera sceny nakręcone o świcie w londyńskiej dzielnicy Billingsgate, gdzie skrzynia rybna jest uznawana przez kupców za kluczowy czynnik zapewniający świeżość i bezpieczeństwo owoców morza, a tym samym ograniczający marnowanie żywności. Billingsgate jest również liderem w recyklingu odpadowego polistyrenu- pudeł na ryby.

"Wszędzie, gdzie się udaliśmy, pojemnik na ryby EPS był uznawany za preferowane rozwiązanie do dystrybucji ryb i owoców morza” - powiedział David Emes. „W rzeczywistości przetwórcy, dystrybutorzy i kupcy byli zdezorientowani, ale także zachwyceni, że filmowaliśmy sekretne życie pojemnika na ryby”.
Utylizacja styropianu -http://www.recykling-styropianu.pl/

INFORMACJA