Kompaktor do styropianu GREENMAX to nowe życie dla styropianowych kubków

Zwykle w trójkącie na dole piankowej filiżanki do kawy znajduje się cyfra „6”, co oznacza, że produkt jest wykonany ze styropianu i doskonale nadaje się do ponownego przetworzenia. Idealną sytuacją, byłoby wyrzucanie takich opakowań do oddzielnych koszy, nie mieszając ich z pozostałymi tworzywami. W praktyce, zmniejszyłoby to ilości styropianu trafiającego na wysypiska,  chroniąc tym samym środowisko.  Recykling styropianu byłby wówczas dużo bardziej efektywny.

Jeśli udałoby się poddać recyklingowi kubki styropianowe, czy zmniejszyłoby  to problemy środowiskowe spowodowane stosowaniem tych jednorazowych produktów?

Oczywiście, że tak! Kompaktor do styropianu, byłby w tej sytuacji ogromną pomocą. Maszyna przyspieszyłaby znacznie cały proces, ograniczając zanieczyszczenia, czas i powierzchnie magazynowe.

Według statystyk liczba wyrzucanych każdego roku styropianowych filiżanek do kawy wynosi około 25 miliardów, co jest zdumiewającą ilością! Styropian to materiał, którego rozkład trwa setki lat, a wkład w zanieczyszczenie środowiska ogromny.


Recykling styropianu  jest oczywiście najlepszym wyborem z możliwych. W 2006 roku stowarzyszenie Foam Packaging Recyclers Alliance poinformowało, że tylko w tym roku 56 milionów funtów odpadów styropianu zostało poddanych recyklingowi. To zdecydowanie dobre wieści!

Recykling kubków styropianowych wymaga nie tylko wysiłku ze strony społeczeństwa, ale także stanowi ważną okazję dla firm do rozwijania nowych gałęzi działalności i generowania przychodów. Kompaktor do styropianu GREENMAX - maszyna do topienia  to dobre narzędzie do recyklingu styropianowych kubków. Sprzęt może skompaktować luźny styropian w gęste bloki pianki, aby następnie przetworzyć je w nowe produkty, takie jak ramy do zdjęć i listwy ozdobne.

Recykling styropianu jest niezwykle potrzebny i ważny, ze względu na stale rosnące użycie tego surowca. Kompaktor do styropianu GREENMAX, to profesjonalne urządzenie, które w szybkim czasie zamieni odpady w wartościowe bloki, gotowe do ponownego użycia lub sprzedaży.


INFORMACJA