Prasa do styropianu to pomoc przy recyklingu styropianowych skrzynek

Styropianowe pudełka bywają kłopotliwe w składowaniu i recyklingu. Brak pomysłu, wiedzy  i dobrego umaszynowienia sprawia, iż wiele surowców zalega na wysypiskach. Przy wyborze odpowiedniej maszyny należy kierować się rodzajem przerabianego materiału, dlatego w tym przypadku odpowiednia będzie prasa do styropianu.


Wybierając maszynę do recyklingu styropianu, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie.


Zawartość wody w opakowaniu

Zawartość wody w polistyrenowym pudełku decyduje o tym, czy zastosować kompaktor z funkcją grzania czy standardowy kompaktor. Ogólnie rzecz biorąc, funkcja grzania nie sprawdzi się przy materiałach o dużej zawartości wody, takich jak pojemniki na ryby, ponieważ zapachy staną się jeszcze bardziej intensywne.


Objętość odpadowych skrzynek styropianowych


Firmy zajmujące się recyklingiem na dużą skalę, producenci mebli lub firmy logistyczne, powinny wybrać wysokowydajną maszynę do recyklingu styropianu. Podczas gdy najwyższa zdolność produkcyjna wynosi 300 kg na godzinę, najniższa to tylko 100 kg na godzinę. Oczywiście im wyższa wydajność, tym droższa maszyna. Prasa do styropianu przyniesie jednak same korzyści.


Producent maszynyJakość, żywotność i wydajność maszyny są ważnymi czynnikami przy wyborze. Niezawodny producent poradzi sobie w tych aspektach. Prasa do styropianu  GREENMAX oferowana przez INTCO Recycling jest liderem w branży. INTCO Recycling przyjmuje europejskie standardy produkcji maszyn, dzięki czemu może zagwarantować zarówno bezpieczeństwo, jak i jakość. Jednocześnie firma INTCO Recycling może wyprodukować dowolną maszynę, zgodną z potrzebami klienta.

INTCO odkupi także gotowe bloki po wysokiej cenie.Przedstawione wyżej kryteria, to pomoc w trafnym wyborze maszyny. Prosimy o kontakt z INTCO Recycling w celu uzyskania szczegółowych informacji.
INFORMACJA