Recykler styropianu i dystrybutorzy ryb pod presją COVID-19

Otrzymujemy wiele wiadomości od klientów handlujących rybami, aby znaleźć rozwiązanie na recykling polistyrenowych pojemników na ryby.  Maszyna do recyklingu styropianu to odpowiedź na problemy związane z recyklingiem.  Stanowi jednak dużą inwestycję i wymaga dobrego planowania i nakładu finansowego.


Co więc sprawia, że dystrybutorzy ryb tak chętnie szukają rozwiązań w zakresie recyklingu polistyrenu?


Dowiedzieliśmy się, że dotychczasową metodą utylizacji styropianowych skrzynek na ryby było  ich zgniatanie i wysyłanie na wysypisko. Koszty oddania odpadów nie są zbyt wysokie, dlatego wiele firm wybiera właśnie takie rozwiązanie.


Według opisu klienta, głównym powodem wprowadzenia recyklingu zamiast kontynuowania składowania odpadów, jest epidemia COVID-19. „Epidemia faktycznie zwiększyła nasze potrzeby biznesowe. Musimy oferować naszym klientom dostawę ryb od drzwi do drzwi. Nasze zamówienia wzrosły ze 100 do ponad 500 tygodniowo, a produkcja opakowań między 1200-1500 pojemników miesięcznie. Nie chcemy już płacić za wysypiska i mamy nadzieję, że znajdziemy bardziej opłacalny sposób usuwania opakowań ryb ”.Posiadając pewną wiedzę w zakresie maszyn, przedsiębiorstwo zdecydowało się na zakup kompaktora do EPS. Uważają, że maszyna do recyklingu styropianu z funkcją  topienia ma dużą pojemność, a stopiony materiał jest czystszy i ma wyższą gęstość.


Recykler styropianu i użytkownicy końcowi, poszukują coraz częściej rozwiązań w zakresie recyklingu polistyrenu podczas epidemii.  Maszyna do recyklingu styropianu  to rozwiązanie oferowane przez GREENMAX. Firma, oprócz rozwiązań technicznych odkupuje skompaktowane bloki. GREENMAX zapewnia klientom kompleksowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.
INFORMACJA